| Teo_8645 a întrebat:

Hei TPU...Cine imi poate spune si mie niste statusuri (de bucurie, tristete, dor, dragoste >= de oricare)? Cele mai frumoase si mai multe =Funda+ vot, iar celelalte vot
Mersii:*

Răspuns Câştigător
| AlExAnDrA_8778 a răspuns:

Imi place munca, ma fascineaza. Pot sta ore in sir sa ma uit la ea.

Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit .acum ca am crescut . am realizat ca asa este!

Este adevarat ca "banii vorbesc" cel mai des ei imi spun: "La revedere!"

Luna de miere este un concediu pe care ni-l luăm înainte de a lucra pentru un nou şef.

Cel mai important nu este sa stii, mai important este sa ai telefonul celui care stie.

Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete !

Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?

Viata asta e d ***, iar tu esti plin de viata!

Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.

A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.

Nu sunt complet inutila….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

Sunt perfect sanatos…mi-au spus vocile.

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.

Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.

Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.

Oricat de mica ne e leafa, noi tot vom munci mai putin decat ne platesc ei!

» Imi amintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce. Te iubesc!
» As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea.
» Nu iti vor scrie o poezie, nu voi folosi cuvinte alese… iti voi spune doar ca TE IUBESC mai mult decat orice.
» Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin. Iubirea incepe cu un zambet si se termina cu un regret.
» Viata mea iti apartine. dragostea ce ti-o port e mai puternica decat orice, iar tu. tu esti printesa/printul meu din vis.
» Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez!
» Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor.
» Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine
» 8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles – Te Iubesc!

- Caut tanar sa intoarca partiturile unei pianiste.

- Esti incredibil baietas. incepi sa-mi placi! Orice-ai face doar sa nu te lasi!

- Stiu ca sunt cool si stiu ca sunt frumoasa! Alte dume mai ai? Cand ai terminat imi dai un beep. Te pup, pa!

- nu stiu dk ti-ai dat tu seama. / Da’ cam ti-a scazut vrajala / Insa de pot ajuta / Iti dau un pic din a mea.

- Cine vrea bomboana dulce, uite asa te seduce. Buburuza care zboara, si care te baga-n boala.

- Prea dulce ca sa fiu light.

- Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unui baiat dragut ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?

- Sunt foarte sexy. ma scoti la un Pepsi ?

- Sexy si rea ^^

De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

In gradina casei mele satu cu capul aplecat .si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Am citit ca fumatul dauneaza, si m-am lasat de fumat, am citit ca bautura dauneza si m-am lasat de baut, am citit ca dragostea dauneaza si m-am lasat de….citit

Pentru tine poate e prea greu sa iubesti, La fel de greu cand ma gandesc, Ca poate n’o sa reusesti…

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…

Ingeras din cer picat , ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire , s-a ivit a mea iubire!

Tu esti femeia visurilor mele…nu stiam de ce visez urat de la o vreme.

Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind

Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

Daca nu ai PIERDUT nimic, fii FERICIT
Daca ai pierdut putin, fii FERICIT ca nu mai ai PIERDUT mult,
Daca ai PIERDUT mult, fii FERICIT ca nu ai PIERDUT totul,
Daca ai PIERDUT totul, fii FERICIT ca nu mai ai ce pierde

Surade cand vrei sa tipi

Canta cand vrei sa plangi

Plangi cand esti fericit

Razi cand esti nervos

Stii ca ai de-aface cu marea iubire atunci cand sunt prea multe lucruri misto adunate intr-o singura persoana ca sa mai ai timp sa vezi vre-un defect!

Cine rade la urma nu s-a prins de gluma….

Omul nu are decat 3 evenimente importante in viata sa: nasterea, viata si moartea…el nu-si da seama cand se naste…simte durerea dinaintea mortii…iar viata.depinde de el insusi cum o descrie.

Daca viata iti da mai multe lamai….stoarce-le, fa o limonada si…cheama-ma!

Sunt lucruri pe kre le poti avea doar daca stai departe de ele… facand gresala sa le cauti… le pierzi

Destinul găseşte uneori plăcere să ne întristeze tocmai acolo, unde (ne) doare mai tare. Totdeauna loviturile

sale cad pe locul unde-i rana…

Destinul amestecă cărţile, iar noi Jucăm

De vreme ce lucrurile nu se-intampla cum vrem, trebuie să le vrem cum se întlmplă

Ce-i ascuns, nu-i cunoscut ; ce nu-i cunoscut, nu e dorit.

Ca să faci pe un om sau pe un copil să ravnească un lucru, trebuie numai să faci greu de obţinut lucrul acela.

Niciodata plina de mine…dintotdeauna satula de altii

Avantajul unui om intelept este ca poate face pe prostul ori de cate ori are chef

Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun la fel cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun…

Eu?nu voi fi niciodata nimeni,dar nimeni nu va fi vreodata ca mine

Avantajul unui om intelept este ca poate face pe prostul ori de cate ori are chef

Prietenii adevarati ii cunosti numai dupa ce te-au tradat

Dragostea e cuvantul care inlocuieste banii atunci cand vrei sex.
Cu dragoste iei sex gratis… si poate nu-ti place, cu bani iei sex de care iti place

A iubi, inseamna a te minti in fiecare zi ca cineva se gandeste la tine

Toate ciupercile sunt comestibile, doar ca sunt unele pe care le mananci doar o data-n viata

UN PROST NU VA INVATA NICIODATA NIMIC DE LA UN INTELEPT PE CAND INTELEPTUL VA INVATA MULTE DE LA PROST

NU TE GANDI NICIODATA LA VICTORIE.GANDESTE-TE SA NU PIERZI

Toti au dreptul sa fie prosti dar unii profita de acest privilegiu

Te accept asa cum esti daca faci cum vreau eu/daca esti asa cum vreau eu nu esti asa cum vrei tu,deci nu te aceept asa cum esti

1. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

2. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

5. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU !

6. In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata…

7. E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

8. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

9. Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…

10. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

1.Prea dulce ca sa fiu light
2.Mmmmm…ce vad ochii mei? Ce frumoasa si cat stil ai pe tine … parca esti facuta pentru mine!
3.Sunt singur si sunt sigur ca si tu esi sigura ca nu mai vrei sa fii singura
4.Impreuna vom cunoaste lumea … eu stiu iadul, tu stii raiul … hai sa cunoastem amandoi Paradisul …
5.E frig afara si am cam inghetat … ce zici de un ceai fierbinte la lumina lumanarii?
6.Sunt firbinte si mi-e frica sa nu ma sting ca o lumanare in bratele tale!
7.Sunt cuminte si te fac doar din cuvinte!
8.Toti banii din lume ii dau doar pentru iubirea mea … as da si un munte de aur, numai sa te stiu a mea!
9.Ce dans ametitor … m-ai cucerit cu privirea ta …
10.Discoteca e plina de baieti/fete, dar tu esti singura/singurul care ma face sa ma visez in Paradis.
11.Love me if u dare…
12.E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te’a intzepat un spin
13.Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.
14.Nu te mint sa moara mama, am Ferrari dar nu pot veni cu el ca ia picat lantul
15.Da… cautarea ta s-a terminat.
16.Tatal tau este terorist, pentru ca tu esti o bomba…
17.Cred ca am probleme cu ochii, nu`i pot dezlipi de tine…
18.Ai o harta? Ca m`am ratacit in ochii tai…
19.Am atatea emotii in fata ta incat mi-am uitat replica de agatat…
20.A iesit soarele sau doar ai zambit?
21.Misto fusta. Pot sa ti`o iau eu?
22.Te-am urmat pana acasa. O sa ma pastrezi?
23.Nu sunt beat, ci doar m`ai ametit tu…
24.Fii unica si diferita, spune DA!
25.Buna, pot sa iti cumpar o masina?
26.Chemati politia! Este ilegal ca cineva sa arate asa de bine!
27.Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragute ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?
28.Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului sa imi aduca de Craciun?
29.Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
30.Hmmmm… helloo gagica, ce frumos suras ai, sigur nu esti de prin rai?
31.Daca ai fi pamant m-as ingropa cu tine. Daca ai fi apa m-as ineca cu tine. Daca ai fi aer m-as sufoca cu tine. Daca as fi foc te-ai arde cu mine?

Status1:A happy family is a medicated oneNu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.
Status2: Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.
Status3: Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte de a lucra pentru un nou sef. !
Status4: In timp de pace, copiii isi ingroapa parintii.
Status5: In razboi, parintii isi ingroapa copiii.
Status6: Pesimistul zice: "Nu se poate!" Optimistul spune:
Status7: "Ba se poate!" Cel harnic zice: "Am facut!"
Status8: Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"
Status9: Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
Status10: Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.
Status11: Exista doua cai sigure spre dezastru: sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.
Status12: O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi.
Status13: Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.
Status14: Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent.
Status15: Sau s-ar putea sa fi … seful.
Status16: Eram trist ca n-am pantofi, dar am intalnit pe unul care n-avea picioare.
Status17:Experienta este cel mai prost invatator.

Nu sunt! Cauta-ma pe google!

Fetele imi bat in geam, nu aud, am termopan!

M-am nascut normal. Scoala m-a tampit

Status under construction

Nu pot sa vb acum, am mancat ceapa…

Oferta toamna-iarna: la fiecare buzz dat primiti un ignore gratis!

Fac laba,daca apare idle inseamna ca m-a prins mama

Ascult muzica la maxim cu sistemul 5.1, te ia naiba daca dai buzz

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei……. politia pompierii si salvarea

A fugit statusul

Blonda,fierbinte,inalta,frumoasa,dotata,90-60-90,amatoare de senzatii tari………….vand camion

Vand Telefon Nokia cu ecran polifonic si sunete color

Viata e un joc de **** … dar macar are grafica buna

Vand sapa cu pedale si handsfree.Detalii la 112 in toate retelele

Psihiatrul mi-a spus ca-s nebun dar vocile din capu meu il contrazic

Vand ciorapi cu Mp3 player si chiloti cu harddisk pe sata2(500gb)12.000 rpm

Alerg porcul vecinului prin gradina cu sapa….BRB!

De vanzare cutzit cu luneta !

Sunt un prost dar cand ma uit in jur ma linistesc

Daca ma cobor la mintea ta dau de petrol

Vand menta gata frecata in cantitati industriale.Calitate superioara!

Mulg sticla de lapte poate iese o vaca

DND imi calculez moartea…asa ca nu ma deranjati ca vi‘o calculez si p‘a voastra…
DND ca BRB

E corect sa sara 8 rromi pe mine ?

fu-2-10-cur. Sa nu va incalciti mintile va dau un indiciu: engleza

Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos…

Cine`i harnic si munceste, are tot ce vrea. Cine`i prost si leneveste, are tot asa…

Einstein a murit , Newton …a murit …nici eu nu ma simt prea bine

Cine e harnic si munceste, ori e prost ori nu gandeste.

DND Dresez furnici!

Tristetea ta ma strange de plua, iar eu strig din tufis: Fii bah mai fericit, ca nu pot sa ma pis!

Sar de pe bloc daca nu ma suni…. nu ai sunat deci …. (X.X)

Femeile sunt ca locurile de parcare…alea bune sunt ocupate….iar alea libere sunt pentru handicapatzi !

Schimb coala A4 pe Audi de acelasi tip.buzz me cei interesati!Nu deranjati inutil!

Ce te uiti ma nu vezi ca ma kak

viata e un joc de kko in care nu poti folosi coade

Like Always…imi fac treaba!

Fac cinste plateste vecinu!

{creata din pasiune penru a naste pasiuni}

Cu stanga dau mortal … cu dreapta putin mai tare

Poti fuma langa mine ,daca nu te deranjeaza ca voi vomita pe tine

Plecat:vorbeste in punga si cand ma intorc imi dai punga

Plecat cu pluta, revin pe conducta

Pierdut Tractor M465 culuare rosu metalizat . ofer recompensa

Vand cavou cu 2 geamuri de termopan,usa metalica blindata! Rog seriozitate! Nr. de tel 8989989

Mut dinti!Pret foarte avantajos!

Am mancare ,deci puteti vorbi cu mine ca nu mai sunt nervos

Am status…dar nul zic.

N-am Bani de Status, I-am cheltuit pe Avatar

Sesiunea trece, studentii raman!

Statusuri misto pentru mess – Statusuri de yahoo messenger foarte misto

• Dragostea eterna dureaza 3 luni.

• Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.

• Este bine sa lasi bautura … insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

• De ce sa bei si sa conduci ….cand poti sa fumezi si sa zbori?

• A gresi este omeneste…totusi, a da vina
pe altul este si mai omeneste.

• Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.

• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

• Daca o pasarica ti-a soptit ceva… atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc. Read the rest of this entry »

Statusuri cu replici de agatat
Date: 24 Jan 2010 Comments: 1
1. Crezi in dragoste la prima vedere sau mai e nevoie sa mai trec inca o data ?

2. Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului ce sa imi aduca de Craciun

3. Am invatat cumva la scoli diferite impreuna?

4. Ajuta-i pe sarmani.ia-ma cu tine acasa

5. Si care ar fi sansele sa capat mai mult decat o conversatie?

6. Vreau sa iti acord premiul Mazgalici si ai castigat dreptul la o intalire cu mine cu toate cheltuielile platite. Acum daca imi dai numele si nr de tel, ca sa te contactez sa poti intra in posesia premiului

7. Esti religioasa? Pentru ca esti raspunsul rugaciunilor mele Read the rest of this entry »

Statusuri dragute
Date: 11 Aug 2009 Comments: 2 so far
1. Dumnezeu a facut cerul,pamantul.apele.te-a facut pe tine…cu totii facem greseli…

2. Foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste

3. Cica au pus turcii la intrarea in moschee un cuvant scurt neinteles nici de cei mai mari intelepti : DND

4. Nu invata niciodata un porc sa cante , pierzi vremea si mai enervezi si porcul .

5. dnd.nu da buuz ca vorbesc cu mata si no sa dormi diseara in casa…

6. Daca ai portofelul gros, inseamna ca e plin de maruntis

7. I need girls! Read the rest of this entry »

Statusuri Cool
Date: 21 Jan 2008 Comments: 2 so far
Oferta toamna-iarna: la fiecare buzz dat primiti un ignore gratis!Fac laba,daca apare idle inseamna ca m-a prins mama

Ascult muzica la maxim cu sistemul 5.1, te ia naiba daca dai buzz

Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata casei……. politia pompierii si salvarea

A fugit statusul

Blonda,fierbinte,inalta,frumoasa,dotata,90-60-90,amatoare de senzatii tari………….vand camion

Vand Telefon Nokia cu ecran polifonic si sunete color Read the rest of this entry »

Statusuri funny, statusuri haioase, statusuri marfa, statusuri belea, statusuri amestecate
Date: 22 Nov 2007 Comments: 25 so far
1. Dragostea eterna dureaza 3 luni.

2. Nu te baga in lumea drogurilor….suntem si asa destul de multi

3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.

5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

6. Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat. Read the rest of this entry »

Statusuri Cool
Date: 21 Nov 2007 Comments: 1
Status1 : The best job in the world is a blowjob
Status2 : Daca-o freci cu bucurie, imposibil sa nu-nvie !
Status3 : Romania este tara in care barbati isi inseala amantele cu propriile neveste !
Status4 : Cine se trezeste de dimineata… casca toata ziua
Status5 : Cauta-ma pe la gaini …daca nu ma gasesti… cauta-ma pe la oua…
Status6 : Imi place munca, ma fascineaza. Pot sta ore in sir sa ma uit la ea
Status7 : I was born intelligent but school destroyed me. Read the rest of this entry »

Statusuri Cool
Date: 21 Nov 2007 Comments: 0
Status1. O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi. www.statusuri-belea.com
Status2. Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale. www.statusuri-belea.com
Status3. Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi … seful. www.statusuri-belea.com
Status4. Eram trist ca n-am pantofi, dar am intalnit pe unul care n-avea picioare. www.statusuri-belea.com
Status5. Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile. www.statusuri-belea.com
Status6. Copiii au mai multa nevoie de un model de urmat decat de critici. www.statusuri-belea.com
Status7. Un copil este un inger ale carui aripi se micsoreaza pe masura ce ii cresc picioarele. www.statusuri-belea.com
Status8. Un critic este un schiop care-i invata pe altii cum sa alerge. www.statusuri-belea.com
Status9. Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …", pana ce apuci sa pui mana pe o piatra. www.statusuri-belea.com
Status10. Faima existentei umane nu consta în a trai, ci în a sti pentru ce traiesti. www.statusuri-belea.com
Status1: Condu fara centuri de siguranta.Daca simti ca poti merge inainte,mergi,nu ai de ce sa iti fie frica.Orice faci e o lectie,nu tre’ sa faci nimic perfect.E okazia ta sa iubesti cu adevarat,fa-o,poate nu mai primesti alta la fel de minunata,va fi unica www.statusuri-belea.com
Status2: it should be so weird to love with words , to kiss with words , to touch with words….but you can’t love,you can’t kiss,you can’t touch this words…. www.statusuri-belea.com
Status3: Out of my mind. Back in five minutes. www.statusuri-belea.com
Status4: Bat covoare cu ochiul mintii … www.statusuri-belea.com
Status5: don’t disturb unless I love you www.statusuri-belea.com
Status6: Scrie scrie ca am log si vad mai tarziu www.statusuri-belea.com
Status7: Moderately Invisible www.statusuri-belea.com
Status8: fake-rii se aduna in turma si pasc iarba buna www.statusuri-belea.com
Status9: Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi! www.statusuri-belea.com
Status10: BUZZ me…….huuuu i just feel my d**ca move www.statusuri-belea.com

Statusuri Cool
Date: 20 Nov 2007 Comments: 5 so far
Status36 : Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.
Status37 : Copiii au mai multa nevoie de un model de urmat decat de critici.
Status38 : Un copil este un inger ale carui aripi se micsoreaza pe masura ce ii cresc picioarele.
Status39 : Un critic este un schiop care-i invata pe altii cum sa alerge.
Status40 : Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …", pana ce apuci sa pui mana pe o piatra.
Status41 : Faima existentei umane nu consta în a trai, ci în a sti pentru ce traiesti
Status42 : Exista 2 cuvinte care te ajuta sa deschizi multe usi: trage si impinge Read the rest of this entry »

Statusuri Cool
Date: 17 Nov 2007 Comments: 2 so far
Status43 : Cand o femeie nu vorbeste sa n-o deranjezi pentru nimic in lume
Status44 : Cine ride la urma, gindeste mai incet…
Status45 : Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea….cine-i smecher si chiuleste are tot asa…
Status46 : Care sunt cele 70 de chestii pe care trebuie sa le stie o femeie? Pozitia 69 si sa faca mancare…
Status47 : Daca ai carte, o duci la anticariat…
Status48 : Cand doi se cearta, al treilea… e martor…

Confusius say: Man who eat jelly beans fart in technicolor

Todays another day time for new beginnings, yesterday I said mean
things, but you know I didn’t mean it. It’s like running out on someone
you love even though you still love them, all I needed was time to
think, and realize how lucky I am. So when I said don’t talk to me and
slammed the door in your face, what I meant to say was I love you and
my door is always open, life wouldn’t be the same without you by me
every step of the way.

Im not addicted…I’m just affraid of that voice that says ‘goodbye’

My two biggest problems are addiction to the internet and
procrastination. I’m away from the Internet now…I’ll work on
procrastination later.

I hate it when someone asks me ‘If everyone else jumped off a
bridge, would you do it too?’ So, I’m on my way to go jump off a bridge
because I wanted to be a trend setter and jump off the bridge first. I
won’t be jumping just because everyone else did!

Notice how you and me are always online at the same time? You must be addicted.

If you got this message, I pulled myself off the computer in
order to take a brief break. I really doubt that I’ll be gone long, and
if I am, I am most definatly going through withdrawl, so please, stay,
talk, I will return within seconds.

Cute enough to make you look twice, Sweet enough but not too
nice, A lil crazy but not too wild, The kinda girl that’ll make you
smile

God made mud, God made dirt, God made boys so girls can flirt

If your name was sleep, I would be doing you in bed right now.More…

I can’t be with you So all I will do is sleep. Please don’t wake me up from this dream For it’s all of you that I can keep

As I lay in my bed looking at the sky I thought ‘Were the heck did my ceiling go?

This is a sad and funny away message. The sad thing is you’re
IMing me expecting me to read your message and return. The funny thing
is that I’m at my computer desk laughing the whole thing up right now.

If you sleep with a girl without protection, you’re having sex
with everyone your partner had sex with before. So if your girlfriend
slept with a guy, who slept with your ex g/f, who you slept with,
technically you could be screwing yourself.

Nu-mi mai pasa.Viata merge inainte.

Acum cand e prea Tarziu, Tu spui ''Uite coae Ea chiar Tinea la Mine : |
Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat.
Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.
Ma-ntreb, dc inca te iubesc, dc ma gandesc la tine , cand m-ai facut sa te urasc K
Asta-i pentru noi...Pentru noptile pierdute...Pentru sticlele golite in cateva minute;x
Cand privesc spre cer chipul tau il zaresc in pustiu.
Dragostea este ca un zâmbet, niciodata nu are valoare daca n-o daruiesti.
Iubirea este o prietenie care a luat foc.
Si cade si ultima petala...si cu ea se duce si ultimul strop de speranta ce-l mai aveam.
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.

Da . A plecat ! E un capitol incheiat ♥ .
E bine ce mi se intampla ca sa ma invat minte . Nu stiu ce mi-a trebuit sa ma-ncred in cuvinte ♥ .
Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii daï un sens.
Shi daca el no sa'ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa'ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."
Nu vorbesc frumos când îmi vine să-mi bag p**a, asta înseamnă că nu pot să îmi ţin ura ! Poţi să mă urăşti, nu te condamn, dar când suntem faţă în faţă mai bine îmi eşti fană ;*
Atunci, o să-mi bag pwla în dragostea ta !
Am auzit cum că ar fi un loc, undeva departe, ca`n poveşti şi basme, da` undeva peste munţi şi ape, plin de culoare şi soare şi cică problemele au rezolvare toate.
N-am uitat persoanele care m-au ajutat. Prietenii vin şi pleacă în voia lumii, dar asta nu înseamnă că nu-i am la suflet pe unii !;x
Iubeşte-mă, urăşte-mă ! În ambele cazuri ti-e gândul la mine !
Tragem cu dinţii de ce ne aparţine, nu ne interesează de alţii – ce fac, unde, şi cu cine.
Visează mai mult şi crede mai mult/ Şi soarele o să apară

Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"
Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te ! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "
Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "
Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "
Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "
Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "
Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "
Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC ! "
Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "
Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc ! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc ! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic ! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "
Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "

FUNDA SI VOT PLZZZ

3 răspunsuri:
| Ellaa98 a răspuns:

Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"
Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "
Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "
Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "
Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "
Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "
Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "
Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "
Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! "
Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "
Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "
Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute