| mady9 a întrebat:

Cine stie cum sa imi colorez parul cu hartie creponata? Dau funda pentru cine spune corect :*

2 răspunsuri:
| WoNdErFuL99 a răspuns:

1.Ia suvita pe care doresti sa o vopsesti.
2.Ia niste manusi de plastic deoarece culoare iese cam greu de pe maini.
3.Ia-ti o buc. lunga de folie de aluminiu.
4.Inveleste-ti suvita in hartie.
5. Puni-o pe folia de aluminiu.
6.Umezesti-o.(cu tot cu hartie)
7.Impatur-o in folia de aluminiu.
8.Las-o cateva minute in folie
(In functie de culoare pe care o ai)
9.Da deasupra chiuvetei folia si hartia jos.Sterge suvita cu o carpa.
10. Usuc-o cu feonul

| Georgiana_Olimpia_1972 a răspuns:

Sa-ti spun intr-un fel sa nu te complici prea mult! Ia o suvita pe care vrei sa ti-o faci tu cu o culore. pune-ti niste manusi fiindca culoarea se ia cam greu de pe maini. Ia-ti un paharel ceva mic si pune apa. Pune Hartia creponata in apa apoi infasoaro pe suvita si strange cu mana timp de 1 minut. Asa continui tot capul. Cand ti se va usca parul vei vedea culoare dorita. Daca vrei sa se vada mai bine mai fa asta odata.