| Imonettex a întrebat:

Hei, TPU! first:La multi ani si tot ce va doriti in acest nou an :*
Iar acum sa trecem la subiect.2 colegi foarte dragi mie, s-au gandit sa imi faca o farsa asa...cadou de sarbatori(o fata si un baiat). Mi-au spus ca se muta de la scoala pentru totdeauna(suntem in clasa a VI-a)pentru ca stau prea departe.Eu i-am crezut, dar nu am facut bine, pentru ca am inceput sa plangcrying.(fata e cea mai buna prietena a mea, si nu ma asteptam sa imi faca asta). Mi-am inchipuit cat de groaznic ar fi sa ma despart de ei asa ca nu am spus nimanui.Am mai vorbit cateva zile pe messenger si mi-am dat seama ca parintii lor ar face orice ca ei sa ramana la scoala pentru ca au rezultate remarcabile, si am inceput sa nu ma mai incred in cuvintele lor intru-totul.Astazi m-a sunat o alta colega. Din vorba in vorba i-am spus ca Anda(prietena mea) se muta impreuna cu Virgil la o alta scoala aproape de casele lor.Colega de la telefon mi-a spus ca a vorbit cu Anda si ca nu i s-a parut nimic neobisnuit, iar la sfarsitul convorbirii, Anda i-a spus:"ne vedem la scoala". Eu i-am spus colegei de la telefon toata povestea si s-a hotarat sa il sune pe Virgil.Peste 2-3 minute m-a sunat colega de la telefon {laughing} sa imi spuna ca Virgil a intrebat-o daca eu am pus-o pe Nichita(numele colegei de la telefon)sa il sune(destept baiatu' rolling on the floor ) iar Nichita i-a zis ca nu a vorbit cu mine(eram intr-o investigatie profunda ca sa aflam daca "inculpatii" spun adevarul laughing ) Asa ca Nichita, ca sa se apropie de subiect, l-a intrebat cand incepem scoala.Virgil a zis ca miercuri, si ca VINE LA SCOALA, dar daca Nichita vorbeste cu mine, sa imi spuna ca habar-nu-are.De aici mi-am dat seama ca s-au cam jucat cu sentimentele mele sad si ca totul a fost o gluma...nu chiar proasta pentru ca si-a reusit scopul(M-A DISTRUS crying )
Intrebarea este: ce farsa ca lumea, pe care sa nu uite niciodata, si sa se invete minte sa nu se mai puna cu mine...ar fi potrivita pentru ei? sa tinem cont ca am doar 12 ani si ca imi sunt dragi amandoi, mai ales Anda. Funda pentru cea mai geniala(scuze pentru pleonasm)
P. S:multumesc ca ati avut rabdarea sa cititi totbig grin va pup :*

6 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Pai na ii cam curd ce o sa iti zic acum laughing

urat din partea lor dar poti face in felul urmator; d

deci :

te duci la scoala iar cateva zile la rand le tot spui Andei sau lui Virgil ca te simti rau ca nu stiu ce thinking si intr-un week-end le spui ca nu poti veni la scola, ei te vor intreba dc? tu le vei zice : ti minte cand tot iti ziceam ca imi este rau? mama m-a dus la medik pentru ca s-a speriat si ea si am aflat ca sunt bolnava de X sau ca ai o boala incurabila (dar mai bine nu )(sa nu cobim), mai bine le spui ca trebuie sa faci operatie de amigdalitelaughing sua na vezi tu tongue si luni te vor vedea fain frumos la scoala fara nici o operatie:dthinking

Daca tin chiar mult la tien sigur vor pune la suflet ...incearca sa nu te dai de gol big grin

| Ingerash a răspuns:

Hmm poti sa le faci o farsa in acelasi timp dar totodata separat! Andei ii spui ca esti pe invers si ca o iubesti mult, sa vezi ce reactie are, iar lui Virgil ii spui ca il iubesti! Trebuie sa te asiguri ca ei te cred, si trebuie sa vorbesti separat cu ei astfel incat sa nu isi dea seama ca ii pacalesti.Cand vor reusi sa vorbeasca intre ei vor ramane socati! Ce minte diabolica am...

| WestSid3 a răspuns:

Un lucru deştept din partea ta ar fi să nu iei în seamă această glumă, să nu faci nici o farsă în schimb, adica minciunică pot zice...
Or fi vrut să vadă cât ţii la ei, minţindu-te, iar apoi să vadă care este reacţia ta, chestiile astea se mai întâmplă, dar nu înseamnă că tu trebuie să le întorci înapoi.
Încearcă să treci peste chestiile de genul asta, te vor ajuta în viitor să treci şi peste greutăţiile vieţii, aşa se începe, cu puţin. Nu te răzbuna pentru că vorba aia "Se întoarce roata".
Numai bine! Pa, pa.

| AneZniP a răspuns:

Asa deja m-am ametit m-am incurcat pe la mijloc dar... am rezolvat...thinking bai sincer nu mi s-a intamplat dar o idee ar fi sa MIMEZI sinuciderea daca nu sau prins ca tu stii daca ei stiu deja ca stii nu stiu thinking

| Mozambic19 a răspuns:

Ai putea sa le zici ca te-o violat unu

si sa joci teatru
adica sa-i intrebi :ce o sa ma fac, daca afla mama, daca sunt insarcina ...asa ma doare...laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare fazalaughing

nu stiu daca zici ca ei tin la tine si u la ei probabil ca nu au vrut sa te supere dar u poti sa nu ii mai bagi in seama si daca te suna sa raspunzi doar o data prima data si sa le spui ca o sa iti fie dor de ei si ca ii pupi iar apoi sa nu le mai raspunzi sa vezi ce prost o sa se simta.kiss