| Cocki a întrebat:

wave Intrebarea mea este : Cum pot fi mai cool? Deci as vrea sa imi vina si mie ideii frumoase, sa scriu mai frumos (daca puteti sa imi dati un model de scris ), sa invat mai repede semnele de la mess, sa am idei ce sa desenez(am talent, dar nu stiu ce sa desenez, eu schitez nu fac peisaje ), vreau sa ma imbrac mai trendy, sa ma comport mai matur, sa rad mai frumos (daca imi audeti rasul I don't want to see) Multumesc ca ati citit intrebarea mea. Va rog ajutati-ma. Dau fundita portocaliee:X

3 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Nu trebuie sa fii mai cool! Important e sa fii tu, iar cei ce te vor place pentru ceea ce esti, aceia merita atentia ta.
Da o cautare pe google si sigur o sa gasesti multe schite, incearca sa desenezi un portret dupa o poza.
Nu stiu cum te imbraci, asa ca nu pot sa ti dau cine stie ce sfaturi.
Poti sa incepi sa te maturizezi prin a realiza ca nu e nevoie sa fii cool ca sa fii placuta de oameni.
In privinta rasului, nu stiu cum te as putea ajuta. Incearca sa zambesti si sa razi pe silentios laughing in loc sa razi zgomotos. Nici nu stiu daca asta e problema ta, dar nu ai dat prea multe detalii.
Si inca o chestie: nu se scrie audeti ci auziti.
Eu aud
Tu auzi
El ea aude
Noi auzim
Voi auziti
Ei ele aud

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii o sa te placa mai mult daca esti original decat daca esti cool fortat, fals.

| EvyEm a răspuns:

Ok,intrebarea in sine nu pare atat de aiurita daca nu citesti prima parte cu "cool". Dar daca tu tot vrei sa stii,ma chinui sa-ti raspund la celelalte intrebari.
Daca vrei sa "scrii frumos"[probabil te referi la compuneri/poezii/etc.] trebuie doar sa scrii ce gandesti. Nu trebuie sa te gandesti "Vai, am tema "x" trebuie sa scriu" sau alte chestii, pur si simplu sa-ti scrii parerea/opinia sau sa descri lucrul/peisajul respectiv. De desenat poti incepe sa desenezi anime-uri daca nu ai idei atat de usoare sau chibi-uri. Sunt destul de usoare si foarte dragute. Nu trebuie sa te comporti matur daca nu esti sau sa te chinui sa razi...frumos. [nu cred ca am mai auzit expresia asta]. Incearca sa fi exact asa cum esti tu, nu cum vor altii sau cum crezi ca vor alti. Cei care trebuie vor vedea caracterul si personalitatea ta exact asa cum trebuiewinking
[ si cu semnele de mess nu stiu ce sa zic, eu le-am invatat din mers... daca vorbesti mereu prin semne o sa te obisnuiesti si o sa le reti]
Sper ca te-am ajutat ^^