| monicaa32 a întrebat:

Hei TPU.ieri mi-am pus aparat dentar, si am observat ca nu prea pot sa mananc, mai de loc. cat timp o sa fie asa? sper ca o sa pot sa mananc normal dupa cateva zile big grin

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Iti ia 3-4 zile pana te obisnuiesti.Pana atunci incearca sa mananci o supa, sau ceva care sa nu aiba bucati mari si sa nu iti ramana prin aparatul dentar bucati de mancare.Primele zile macar incearca sa mananci moale.

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Ti-ai pus aparat dentar fix nu?

Te sfatuiesc, acum, la inceput sa mananci mai mult supe, piure, sau orice mancare mai moale. Dupa ce o sa te obisnuiesti cu el, o sa incepi sa mananci si alte mancaruri.

| Andreeiutzav a răspuns:

Buna! si eu am avut aparat dentarsmug,stai linistatita ca in cateva saptamana o sa poti manca norml cu elhappy dk te deranjeaza la mancat da-l jos insa nu te sfatuiesc sa faci asta prea des,dupa cum am spus,cu cat va trece mai mult timp cu atat vei putea manca mai bine, dupa ce mananci poti sa te duci la baie sa iei o periuta si sa-l speliwinkingdaca e dinacela care il poti da joswinking, nu dala cu sarme.

Bey-bey!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dureaza mult.Doua trei zile si poti manca ce vreibig grin.

| MrsHankey a răspuns:

Buna monica:*
Am avut si eu problema asta cat mi.am pus aparat.Trebuie doar sa mananci chestii mai moi, asta timp de 1 saptamana jumate, cam asa. Sper sa te ajuteebatting eyelashes:*:*.
funda?big grin