| andrabateman887 a întrebat:

Hei, TPU!
Imi puteti face o critica la povestea asta: https://www.wattpad.com/story/106334021-doar-un-trandafi r?

Are doar un capitol deocamdata! :)

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E nașpa.

| Darkmagic a răspuns:

1. Mai jos ai cateva fracturi de logica si erori in exprimare...
Indreapta-le.
-"Desi sunt...nu sunt".
-"Nu cred ca eu cunosc acea persoana, asa ca am renuntat la deschisul usii"
-"S-a luat curentul, dar l-am vazut pe vizor".
-"cariera pe care o detii"
-"imi place cariera pe care o detin"
2. Veridicitate:
Schimba profesia sau varsta personajului feminin, nimeni NU e medic la 25 de ani.
Niciun doctor nu isi invita pacientii acasa, este total neverosimila "vizita" lui Ramon, ca dealtfel si "dialogul" si "actiunea "extrem de abrupte, atat timp cat tu nu ai conturat foarte bine personajele.
Daca ramai pe calea aceasta, vom avea parte de sex mai iute decat la Sandra Brown, si mai ales, inainte sa stim cine dracu e Ramon...
Pe scurt:
"Introducerea" este extrem de brusca, "actiunea" la fel, "personalitatea" eroilor: zero, "dialogul", fortat si complet neverosimil.
Cine dracu' iti intra in casa noaptea, pe furtuna si fara curent, iti ia mana...si te intreaba daca ai iubit?!
Posibil ca Nora Roberts sa moara de nervi... big grin
Scuze, dar acesta este "Primul capitol" din punct de vedere literar.
Nu stiu daca vei intelege alte elemente de critica avansata, deci ma opresc. In fond, e vorba de Wattpad. big grin
Sterge tot, fa-ne sa fim prieteni cu...hmmm, Verity, da-i o personalitate si un aspect fizic, altfel cu totii ramanem cu ideea ca "un brunet dubios intra noaptea in casa unei fricoase"...pe care ne-o putem imagina ca avand 1.40m si o cocoasa.
Succes. happy

| ChiarEu2 a răspuns:

Lasa-mi un mail în privat sau trimite-mi mesaj și-ți trimit critica.