| RaduStreek a întrebat:

M-am saturat de viata! Nu mai stiu ce sa fac tata e un betiv bea toto timpul sparge pahare etc. ce sa fac. se cearta cu mama o bate! ma obliga as merg la magazin dupa bautura si toate mi s pun pe suflet! Ce sa fac sad m-am saturat. exista cale sa mor? sau ce! Funda!
Multumesc Antipatic!

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

"multumesc antipatic"?
N-ai ce sa faci cu tactu dar macar ai grija sa nu te afecteze la cap, nu te mai consuma degeaba de fiecare data cand se imbata si ai rabdare. Cand o sa cresti si o sa ai viata ta, poti sa uiti de el.
Acum e responsabilitatea lu' maica-ta, sa mearga la politie (desi nu ar fi mare branza) sau sa divorteze daca nu mai suporta, dar daca ii place sa manance bataie fiindca are impresia ca nu mai gaseste pe nimeni sau ca te are pe tine, e treaba ei.
Tu nu te mai lasa afectat si vezi-ti de viata.

| Naяutσ a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu tatal tau, cand e treaz, spune-i cata suferinta iti provoaca tie si mamei tale -.-

Daca nu intelege... mama ta ar trebui sa i-a atitudine! Ori o rupe cu el, pentru ca sigur e un nesimtit si un idiot daca da intr-o femeie! ( imi pare rau ca ii spun asa, dar asta pare)

Fii tare!

| AOLEVRIC a răspuns:

E foarte nasol. Peste tot sunt probleme, adevarul e ca la tine e mai complicat, probabil vorba nu ajuta la nimic. Tatal tau e problema, chiar daca il iubesti ar trebui sa se linisteasca sau sa se ia atitudine. Imi pare rau.

Bafta!

| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Hey. Nu pune la suflet tot ce spune/face tatal tau... Evitati sa fiti in preajma lui cand este beat sau mama ta sa plece de acolo cu tine straight face nu cred ca nu ati avea unde sa va duceti. oh go on. spune-i mamei tale ca o viata are, merita sa ia bataie mereu? happy