| WildS0ul a întrebat:

Problema e ca...plac un tip.Mult. Suntem in aceeasi clasa, in liceul militar. Cred ca stie ca il plac, adica i-am spus mai demult prietenului sau cel mai bun ca imi pasa de el(eram nervoasa, in fine). Si faza e, ca ma enerveaza prin gesturile dragute pe care le face: ma ia in brate, ma face sa rad, ma ia de obraji si face fete dragute mereu. Are o problema, se vede ca e trist. Dar nu imi spune. Adevarul e ca nici nu prea am vorbit, adica mi se pare ca mai mult eu ma tin dupa el. Dar nu mi-l pot scoate din cap. Eu pana acum nu am mai avut prieten, pentru ca niciodata cineva nu m-a facut sa ma simt in felul asta. Dar el se comporta aproximativ la fel cu colegele mele. Adica spune ca orice fata merita sa fie tratata frumos, pentru ceea ce este... si nu stiu, cateodata chiar cred ca ma place. Alteori..nu.
E foarte dragut, si eu..sunt doar eu. Ce pot sa fac? Mi-a spus odata ca ii pasa de mine, dupa o mica cearta. Mereu ma tachineaza, dar imi place. Cum sa fac sa aflu daca si el simte ceva pentru mine? Cu colegii mei nu pot vorbi, sau cu prietenul sau, pentru ca ii spun. Mai ales ca noi stam in liceu tot timpul.
Va multumesc enorm pentru sfaturi!
*here's a hug!* >big grin

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poate te vede ca o buna prietena daca la fel se comporta si cu celelalte fete. Daca o sa il ignori, normal ca o sa te intrebe ce ai, ce s-a intamplat, pentru ca va intelegeti bine, si dintr-o data s-ar schimba ceva. ciudat, nu? In plus, daca si el te place si il ignori, atunci se va retrage pentru ca va crede ca tu nu simti la fel. Mai continuati joaca asta asa, ca e frumoasa, apoi incearca sa il intrebi daca te-ar placea mai mult decat o simpla prietena. Bafta!

| EvelinaOlivia a răspuns:

Pff. am trecut si eu prin asta.e. naspa tare.laughing.ce pot sa zic. trebuie sa incerci sa ii cuceresti atentia..si vorbacelorlalti..il mai ignori cate un pic..nu exagerat ca dupa devine nepasator.te dai asa indirect la el..si daca e sa fie ceva va fi te asigur eu! daca e a doua persoane sa fie impreuna, vor fi. de aceea nu ma complic si nu m.am complicat nici eu.
o seara placuta si baftaa! >big grin

| MariaRawr a răspuns:

Buna! Pff... Avand in vedere ca stati acolo tot timpul, sngurele solutii ar fi sa il intrebi sau sa l ignori. Daca folosesti a 2-a varianta, trebuie sa ai in vedere ca s-ar putea sa nu ii placa de tine in felul ala, si asa va distantati si mai rau. Oricum, dupa semne pare sa te placa! :* O zi buna! happy >big grin

| Satango a răspuns:

Bună!

Cum poţi să afli dacă te place?!
Uite, îţi dau o idee care te poate ajuta. Încearcă o vreme să îl ignori, să nu îi vorbeşti. Dacă el va încerca să afle de ce faci asta, dacă te va întreba, dacă îţi va spune că te deranjează sau că îţi simte lipsa e mai mult decât sigur că te place.
Încearcă să îi devi mai mult prietenă decât iubită, deocamdată, astfel el va observa că îi eşti aproapte şi că are cui să îi împărtăşească necazurile şi bucuriile. Cu atât mai mult cu cât deveniţi mai buni prieteni, relaţia voastră va deveni una de iubire.
Baftă! happy