| Sabina_1904 a întrebat:

Hei TPU.Stau si realizez ca nu mai am nicio prietena foarte buna."vechea prietena" o cunosc de 12 ani, am copilarit impreuna, in generala eram ne desespartit, radeam si plangeam impreuma. dar. a venit liceul; cu toate ca suntem in acelasi liceu, suntem la clase diferite; la inceput am pastrat legatura ne intalneam ne povesteam ofurile, pana intr-o zi.acum ne vedem in curtea scolii si doar "hei, ce faci? buna bine tu?" si atat.in clasa am 2 fete cu care ma inteleg relatvi bine, dar mi-e dor de prietena mea.simt ca sunt un nimeni, fara cineva care ma poate intelege; ma simt groaznic."vechea prietena" si-a facut prietene noi, si se pare ca se inteleg de minune, si chestia asta ma doare.

7 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

De ce nu vorbesti cu ea? eu cred ca s-ar bucura, intra in vorba cu ea si intreab-o ce mai face, cu iubirea km mai sta etc...si aminteste-i de anumite faze gen :" mai stii cannd?" si intr-un week-end sun`o intreab`o daca poate sa iasa la plimbare si incepeti sa va povestiti una alteia, faceti poze, distrati-va si sunt sigur ca prietenia voastra va fi app ca inainte

| Maothecat a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine. In aceste situatii poti doar sa incerci sa te aproapii de fosta ta prietena. dar nu dintr-o data pentru ca poate o sa creada ca vrei ceva de la ea. Incet-incet te apropii si poate cu timpul veti devenii din noi bune prietene!

| Eaaa_4667 a răspuns:

Buna! si eu aveam, multe prietene. poti sa te intalnesti odata cu ea. o intrebare lucruri. o intrebi: iti mai amintesti de atunci. o inviti intr-un weekend. pe undeva. va distrati. si poate deeventi din nou prietene bune :*

| Sabiii a răspuns:

In situatia ta ma aflu si eu.cryingeu trec acum in claa a saptea.in timpul calesi a cincea si foarte putin dintra sasea am fost cele mai bune prietene, de nedespartit! impartaseam secrete si radeam impreuna de orice tampenie pe care o spuneam.cand a inceput a sasea ea s-a schimbat si si'a facut alta bff, o fata din clasa. a incaput sa ma ignore si se uita la mine de parca eram un monstru or something`.si tot anul a stat numa cu fata aia si imi radeau in fata! am plans si am suferit enorm cand am vazut ca nu ii mai pasa deloc de mine si se comporta de parca nici nu am avut o legatura vreodata.acum am invatat ca oamenii sunt schimbat-ori si nu te poti increde in nimeni si in fiecare relatie de prietenie trebuie sa fie unu care sa iti puna palma la c** si sa plece fara nici un resentiment iar celalalt sa ramana cu ochii in soare, tanjind dupa ceea ce a fost.in cazul meu si al tau noi suntem cele care au fost abandonate. ceea ce am facut eu a fost sa imi gasesc pe altcineva care sa ma inteleaga asa cum ma intelegea dar asta a fost cu neputinta.era singura persoana pe care atunci cand o imbratisam simteam ca am un rost.chiar si acum, dupa ceva timp inca imi vine sa plang cand o vad ca sta cu fata aia si se imbratiseaza si rad si isi spun una alteia "SIS" si chestii de genu asta.mi'e tare dor de ea si cred ca si tie ti'e dor de ea.noroc in continuare si sper sa treci peste astahappypapabig hug

| mgxxtreme13 a răspuns:

Stiu fellingu' Sabina,,,si eu am patit (si patesc si acum dar m-am obisnuit) tot cam asa,
deci: bagate-n seama cu ea, asa incetul cu incetul ( dupa cum o spus si Tannia si InNa) ca daca te bagi prea dintr-o data o sa-si dea seama ca vrei ceva de la ea si automat asta nu o sa mearga! sa nu ii propui daca vrea sa fie iar cea mai buna pretena a ta! ca nu merge asa cum credem, ci propune-i 'secret stuff' de-a voastre gen: sa mergeti in parc sa faceti poze, sa barfiti toti baieti din cartier( nu imi ziceti ca nu faceati asta ca nu te cred! )si lucrurlile or sa revina la normalwinking
eu iti urez succeshappy
pacehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ti alta prietena sau un 'gagic>

| bazil_6884 a răspuns:

E greu dar... noi prieteni trebuiesc alesi cu chibzuinta...ar fii bine sa porti o discutie cu ea, dar nu insista sa nu pari penibila si cugeta asupra decizie luate