| maiamoniblueberry a întrebat:

Hei TPU :*. Stiu ca nu e prea frumos din partea mea sa pun intrebari legate de scoala, dar chiar am nevoie de ajutorul vostru. Imi puteti da niste idei pentru un proiect la fizica? Trebuie sa construiesc un circuit cu beculete, baterii si alte chestii. Daca aveti idei cum as putea construii unul, va rog frumos ajutati-ma. Dau fundita, iar restul vot :*.
P. S scuze pentru categorie, dar daca as fi pus intrebarea la alta categorie nu ar fi fost citita de prea multi big grin.

Răspuns Câştigător
| price a răspuns:

Pai depinde de care trebuie sa fie circuitul...in serie sau paralel.ideea mea ar fi sa il faci pe o bucata de polistiren.sti tu sunt fol pentru protetia aparatelor tip tv scaner etc...scartietoare.in fine cred ca sti.mult succes