| Bubuletu a întrebat:

Sunt din Brașov si ma numesc Maria. Am 13 ani.
La noi in clasa e o fata cam cu*va, pe care toti băieții din clasa si unii mai mici o plac. Faza e ca am fost prietene o vreme, timp in care ea mereu se dădea mare cu formele ei la baieti. De aceea, băieții au inceput sa o plesneasca la fund si sa încerce sa ii pipăie..., si mereu ii făceau si încă ii fac avansuri.
Ea e săraca, si isi cumpara numai haine decoltate pe care le îmbracă la nesfârșit...E foarte profitoare, DAR FOARTE.
cum spuneam, am fost prietena cu ea, pana am realizat ca nu merita. Mereu isi bătea joc de mine ca nu am corpul la fel ca ea ( adică la forme, ca la kg sunt putin mai slaba), si asta in public, de fata cu toti băieții din clasa, si apoi isi băteau toti joc de mine, radeau...
Pe mine toti băieții ma cred foarte urata, si mereu rad de mine. Acum, sa fiu sincera, chiar nu sunt săraca si ma îmbrăcat mult mai bine ca ea, asa zic toate fetele, doar ca eu nu imi expun corpul ca ea. Am si note mai bune, ma rog.
Si mie imi place de un baiat, care e înnebunit dupa ea, si in ultima vreme vb cu mine doar despre ea...Eram cei mai buni prieteni, dar mi-e frica sa nu il pierd si pe el cum mi-am pierdut foștii prieteni, adică sa se ajungă la mom in care eu sunt doar un mesager al ei, daca intelegeti.
Il plac foarte mult, si chiar daca nu ma va place, măcar sa rămânem prieteni. Am încercat sa ii explic cum e ea, asa cum am facut si cu foștii, dar nu ma înțelege.
Ce pot face sa il păstrez măcar ca prieten?

Răspuns Câştigător
| McO a răspuns:

Încearcă să îi atragi atenția cu altceva atunci când începe să vorbească despre ea. Începeți să discutați despre lucrurile pe care le discutați în timp ce ați devenit prieteni. Ști vorba aia, tu nu te ridici dacă îl tragi pe celălalt în jos. Adică nu o să rezolvi nimic dacă o vorbești pe ea de rău. Cum spuneam mai devreme, atunci când petreci timp cu el, încearcă să te concentrezi asupra lucrurilor care vă leagă.

În privința aspectului fizic, nu îți face griji, încă ai timp să crești și să te dezvolți așa cum trebuie. Ține-te de școală, felicitări pentru notele bune și ai grijă de tine.

4 răspunsuri:
| Reyskate99 a răspuns:

Pai e cam aiurea povestea si nu conteaza rangul daca e saraca sau bogata, dar daca e profitoare si e cu baieti doar pentru cadouri si alte chestii e cam problema.Si baiatului pe care il placi daca iti cere sa ii transmiti ceva sa ii spui ca tu nu faci asta, si sa o faca personal si incearca sa ii faci pe plac, si sa nu te bagi prea mult in vorba cu el pe mess, facebook, skype etc. pentru ca o sa se sature si nu o sa iti mai raspunda (cum fac eu laughing )si incearca sa iesi cu el tot mai des pe afara.

| M?d?0611 a răspuns:

Simplu, te departezi de ea si te apropii de el, daca o sa se departeze si el, inseamna ca doar te folosea si acum nu mai are nici un interes sa iti fie "prieten", asa ca oricat de mult ai tine la el, nu are rost sa continui, ai 13 ani, o sa iti treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Mai intai spune-i ca-l placi si vezi ce zice si apoi daca vorbeste tot de ea ii spui ca el pierde nu tu.happybig grin

| nurckye a răspuns:

Da-mi si mie nr fetei