| madalina90829 a întrebat:

Tot timpul mă cert cu mama, nu mă mai înțeleg cu ea, ea m-a crescut singură și sunt foarte recunoscătoare pentru tot ce a făcut pentru mine și o iubesc enorm de mult ..de 2 săpt și-a făcut un iubit nou și de atunci a început să se schimbe. Mă ceartă din orice, se enervează foarte repede, să nu mai zic că mă face în toate felurile, apoi îi pare rău și după câteva ore se ia de mine din nou ..Am un prieten, nu îl numesc iubit, vb cu el de vreo 8 luni. Băiatul nu este din același oraș cu mine, ne vedem foarte rar..mai vb pe web și mama zice că m-am schimbat de când am început să vorbesc cu el, dar nu e așa, nu m-am schimbat deloc ..mereu o ascult, o ajut prin casă, învăț bine.Dar nu știu, orice fac nu o mulțumește și plus am și probleme de sănătate (probleme de inimă și tensiune) și nu prea am voie să mă supăr dar văd că ei nu prea îi pasă dacă mă supăr și mi se face rău. Am nevoie de ajutor, ne certăm din orice, am ajuns să ne certăm și pentru o bluză, mă simt prost când îmi spune că mai bine nu avea copii și îmi spune că nu sunt bună de nimic și îmi spune în toate felurile..nu înțeleg mama nu era așa, s-a schimbat foarte mult. Din cauza asta plâng tot timpul și mă simt foarte rău ..am nevoie de ajutor, vă rog frumos lasați un comm dacă și voi aveți sau ați avut probleme de genu cum ați procedat, ce ati făcut, eu una nu știu ce să mai fac nu știu ce să îi mai spun ..mulțumesc ❣

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Evito cat mai mult sa nu ai dea face cu tampeniile ei

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să eviți certurile, poate are probleme și nu știe cum să reacționeze.
Dacă ai probleme de sănătate nu este bine să te superi, gândește-te la binele tău.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea, e posibil sa aiba ceva pe suflet care nu-i da pace.

| lusianastase a răspuns:

Imi pare rau ca te afli intr-un mediu asa de toxic... Poti incerca sa o confrunti si sa ii arati cat de mult te afecteaza toate cuvintele rautacioase spuse de ea. Daca lucrurile raman lafel..iti recomand sa incerci sa dai de la tine. Desi ai dreptate fi de acord cu ea. Cere ti scuze chiar daca nu ai gresit. O va calma. Cel mai probabil are esecuri in viata iar pentru ca nu se poate razbuna pe motivul adevarat isi scoate nervii pe tine stiind ca nu o vei parasi niciodata. Fi rabdatoare.