| madalina111 a întrebat:

Hei. voi incepe din toamna clasa a 9a si sunt la stiinte sociale. as vrea sa stiu cam ce materii o sa fac la ce o sa dau teza. o alta intreabre este legata de limbile straine.eu am facut in generala prima limba germana si a doua engleza insa nu am auzit pe multi zicand ca au facut germana.eu la care limba o sa fiu avansata si cu cine o sa mai fac ora daca sunt doar cativa in aceeasi situatie? ajutor sunt derutata

Răspuns Câştigător
| Adina_7794 a răspuns:

Eu trec clasa a 10`a si sunt la stiinte sociale. In a 9`a am facut romana (4h pe saptamana), engleza (3h pe saptamana), geografie, istorie, logica(2h pe saptamana), franceza (pentru ca in gimnaziu am facut franceza, colegii mei care in gimnaziu au facut germana, bineinteles ca au continuat cu germana), mate (2h pe saptamana), chimie (1h),fizica (2h), desen, muzica, sport (1h), latina (1h), biologie (1h), tic ( tehnologia informatiilor si comunicarii -2h), religie, si cam astea, poate am mai omis ceva, insa nu-i o materie importanta. Teza dai la romana, engleza, logica si istorie/geografie la alegere. Eu am dat la geografie pentru ca mi s-a parut mai usor.