| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Voua vii s-a intamplat sa va tradeze cei mai buni prieteni? Daca da, cum? Uneori am impresia ca nici cei mai buni prieteni nu sunt ceea ce par si ca la un moment dat tot te vor dezamagi cu ceva sad

Răspuns Câştigător
| Gini a răspuns:

Hey!
Da m-au tradat.
Cum? Pai e o poveste lunga, ce pot sa spun ca, cand aveam banii ereau frati cu mine, iar dupa un telefon nu mai da, au inceput sa umble cu lumea cu care eu nu stateam, unu dintre ei mi-a furat telefonul, lantul si 350 euro din casa...
Prietenii sunt foarte greu de gasit, poate 1 la un milion sa gasesti dar nici atunci nu sunt sigur, uni care ai impresia ca sunt prieteni cu tine abia asteapta ocazia sa te intepe pe la spate.
Doar traim in Romania, romanii au o conceptie (parerea mea ca majoritatea sunt nascuti cu ea), romanii sunt perversi.
Asa ca, prieteni nu prea gasesti, te poti incredinta doar in familie, atat!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| RoaRxDD a răspuns:

Am fost tradata si am tradat la randul meu.

Prietenul (iubitul) meu a fost electrocutat pe un vagon de tren, eram 8 copii acolo. Din cauza socului, toti copiii au fugit, m-au lasat singura. (aici am fost tradata, am luat concluzia asta gandindu-ma ca m-am rugat de ei sa stea cu mine, dar au fugit, de parca eram un nimic...) Un baiat sunase deja la salvare, se auzeau sirenele, m-am speriat, am fugit si eu. (aici am tradat, l-am lasat singur si regret asta mult, mult de tot.)

Dar i-am iertat pe acei copii care au fugit, as fi parut prea modesta daca as fi fost suparata pe ei, deoarece am fugit si eu.

Dar thinking prietenii nu sunt mereu ce vrei tu sa fie.Sunt momente in care oamenii fac lucruri fara sa realizeze, nu te poti increde in nimeni, mai bine sa fii indiferent, sa lasi persoanele sa se apropie de tine, insa nu le lasa sa se apropie si de sufletul tau. Aia ar putea durea.

| alaqfqafafas a răspuns:

Asa e.te vor dezamagi.asa cum poate si tu ii vei dezamagi pe ei.Da.am fost tradat.dar eu nu pun suflet prea mult intr o prietenie...imi trece rpd.sincer ma cam doare in... dc sa-mi fac eu zilele amare pentru unii ratati? in ziua de azi nu prea mai poti avea incredere nici in fractu.mai ales intr un prieten.asa ca pastreaza ti tu gandurile secretele etc.n-are rost sa le impartasesti la nimeni.fiindca asa e viata o c.a si nu poti avea incredere in nimeni.ai cam zis prea multlaughinggood luckwinking