| jo_7070 a întrebat:

Hei. vreau sa slabesc din zona taliei(oblicii abdominali si putina burtica) dar in general asa vrea sa dau jos putin din toata masa corporala DAR am o f mare problema. nu am timp deloc de sport pentru ca de cand a incepup scoala sunt foarte ocupata cu invatatul. vara aceasta facem aerobic, sport de dimi pana seara si mancam foarte corect si acum a inceput scoala si iar am incepu sa mai manc cte un sandwich la scoala, covrigi,, dar cred ca motivul princial pentru care m-am ingrasat iar este lipsa sportuli! deci vreau sa imi dati o metoda relativ buna de slabit dar mentionez nu am timp de sport! asa in timpul scolii as vrea cv (acum am elimitat painea si mananc doar prajita grasimi nu mananc si nu beau sucuri dar tot m-am ingrasat la loc). MS

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Daca nu te ingrasi prea mult sau nu e vreo boala.Papa iaurt dimineata cu un fruct face foarte bine si tine de foame si poti manca fara paine ceea ce e bine. Dupa masa papa ceva mai consistent,o ciorbita,pilaf(daca il mananci cu castraveti murati e foarte bun pentru slabit,mai ales zeama) sau alte mancaruri,de preferat ceva cu muraturi, sunt excelente pentru slabit, ajuta organismul si multe altele.Iar seara pe la 6-7 maxim papi iar si dupa daca vrei tu sa bei putin lapte,ajuta la o digestie mai rapida,parca, ma rog sau ajuta la eliminarea toxinelor, deci e bun iarasi.Incearca totusi sa nu tii un regim strict, iti afecteaza sanatatea.Cat despre sport, nu stiu ce timp ai si nu stiu ce sa iti spun.Salut si succes la slabit! Nota:ca sa nu se puna burtica, e bine sa mananci cu 3 ore inainte de culcare.