| Selenne a întrebat:

Heii!

Am mai pus intrebarea o data, nu am prea primit raspunsuri, vreau sa intreb din nou, plsss orice sfat, parere.sad

Nu'mi place sa vorbesc despre chestii de genul asta, sa ma descarc etc...
So...prietenul meu cel mai bun ma place crying. In seara banchetului am primit mesaj cu textul "Te iubesc! happy ", nu am trimis mesaj inapoi, am ramas socata.
Ne cunoastem de 5 ani...sad. Am incercat sa vorbim despre, dar nu pot!, si'a cerut scuze in cazul in care m'a sup cu ceva si mi-a zis ca el crede ca a fost m'ai bine sa'mi spuna... i'am zis ca nu sunt sup ci socata si sa nu regrete, dar simt nevoia sa stau departe de el.Eu doar tin la el, si m'a ajutat mult.
Am vorbit numai prin mesaje despre asta, nu si fata in fata...

Plsss orice sfat, pareresad. Funditssa!

4 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Mai bine spune-i ca simti u pentru el.ca nu il iubesti ca pe un iubit ci doar ca pe un amik

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Spune i ce simti. spune i ca il iubesti ca pe un amic.ca timpu` va decide.nu doar va trece...si el te va iubi asa...si sa nu va stricati prietenia pentru asta.sad

| Jacquelinor a răspuns:

Acest lucru se întâmplă destul de des în prieteniile dintre fete și băieți, dar stai liniștită! În foarte puține cazuri se termină cu tunete și fulgere. Cheamă-ți prietenul la un film, un prânz la KFC, orice altceva ce obișnuiați să faceți sau pur și simplu spune-i să vină la tine ca să discutați. Spune-i cât de mult ții la el și cât de greu ți-ar fi să îl pierzi ca prieten doar din cauza acestui lucru, să aibă încredere în tine în continuare și că veți rămâne mereu prieteni și continuă să îl tratezi ca unul, ca și cum această destăinuire a lui nu ar fi fost făcută. Așa o să simtă că nu iei în derâdere sentimentele lui.

Vei vedea, la început îi va fi destul de greu, dar când se va îndrăgosti de o altă fată, veți deveni din nou Best Friends Forever.

Succes!

| roxanik17 a răspuns:

O fata si un baiat nu pot fi amici la vejnicie... odata si odata unu dintre ei va realiza ca simte ceva mai mult pentru amicu/a lui/ei

Daca între voi va exista acea relatie într-o zi nu va dura mult, pentru ca voi va cunoasteti bine...si riscati o rupere finala...
Fa-ti curaj si explica-i ca tu în el vezi doar o relatie ca între amici mai mult ca fratii nu ca iubiti...si sa incerce o relatie cu altcineva pentru a putea sa te uite...