| Lover27 a întrebat:

Heii...am nevoie de un sfat...
Deci...imi place de un baiat, dar tocmai am aflat de la un prieten ca acest baiat e impreuna cu cea mai buna prietena a mea...insa ea nu vrea sa imi spuna...defapt evita...
Dar chiar si asa eu continui sa il plac pe acel baiat...ce sa fac?...sad
Funda❤

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Prietena ta n uvrea sa te raneasca si tot pe ea o scoti vinovata... Mai, fata ce esti, pune-te si vorbeste serios cu baiatul acela [ asta in cazul in care nu sunteti micuti, sa fiti macarrrrrr, macarrrr la liceu - cu indulgenta] - te puni si ovrbesti serios cu el. Nu te mananca, si nu mai iti pierde vremea cu toate prostiile si porcariile!
Vorbeste cu el si clarifica treaba. Dupa, ori ramai cu el, ori iti gasesti altul, ori pur si simplu iti vezi de ale tale ca ai destuel de facut, in afara sa iti pierzi timpul cu iubiti/posibili iubiti.

| T0T a răspuns:

Incearca sa iti gasesti alt baiat.

| gabriel87000 a răspuns:

Si ce e de facut in acest caz zi si tu? esti nevoita sa te gandesti la altul ca deja neninca la care te gandesti e ocupat.sa sfarsit lumea si nu se mia gasesc baieti? sunt destui mai cauta si vei gasi

| AndreeaFlorentina09 a răspuns:

Fostul meu iubit a fost cu cea mai buna prietena a mea...idem.
1 incearca sa clarifici cu prietena ta.Fa-o sa iti spuna adevarul
2.Incearca sa il eviti pe baiatul acela
3. Daca il iubsti si ai face totul pentru l incearca sa bagi raca intre ei si dupa ce ii desparti, baga-te pe el!
Dar cel mai bine faci daca iti asculti inima, pentru ca ori ce ai face va trebui sa alegi intre el si ea