| Pinkrainbow100000 a întrebat:

Heii! Am o mica problema si sper ca ma puteti ajuta. Am 12 ani si imi place foarte mult de un baiat de 15. Stiu ca sunt cam micuta sa fiu impreuna cu un baiat asa de mare. Si lui ii place de mine dar, nu sunt sigura de relatia asta. Va rog dati-mi un sfat! FUNDAA! :'(((

Răspuns Câştigător
| OnlyForMyXoXo a răspuns:

Buna...
Nu cred ca e un lucru rau sa doar pentru ca el e cu 3 ani mai mare(dragostea nu are varsta) si tatal meu e mai mare decat mama cu 7 ani si asta nu ii impiedica sa fie fericitii...
Dar eu nu cred ca trebuie sa incepi o relatie de la varsta asta si eu am 13 ani di mie mi-au mai placut baieti si ei ma placeau dar nimic mai mult doar prieteni avand in vedere ca am o clasa de fete care nu ma suporta (pentru ca sunt mai desteapta si am doar haine de firme nu modele luate din targ de care are toata scoala) asa ca ma inteleg bine cu baietii...si nu vreau sa fie unul gelos...
De exemplu anul trecut o colega (avea 12 ani) ave iubit cu un an mai mare si ne jucam fete si baieti sticluta si ne pupam pe obraz s-a jucat si ea pana cand a venit iubitul ei si nu a lasat-o pentru ca era gelos....cred ca avea o mie de poze distribuite cu statusuri de dragoste si dupa ce s-au despartit nimic mai bun decat sa le stearga....relatiile astea nu sunt bune imediat o sa iti ceara sa face-ti sex si in cel mai rau caz ramai gravida

.iti spun si eu ca e mai bine singur cum se zice CE ROMANTIC CE FRUMOS SA FI SINGLE LIKE A BOSS
Sper cate-am ajutat
Funda? :*

9 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Triete-i viaa!,, Dac i el vrea atunci fi-i mpreun.

| syd2 a răspuns:

Ba fata, cum poti sa te gandesti la iubire la asa varsta, mai bine du-te si cumparati niste inghetata la magazin sau date huta in scrinciob in parca numai nu te lega cu chisnovati ca si acel baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff ce frumusete rara, nu? Mai asteapta sa cresti, odata cu asta va creste si creierul tau poate. E un sfat pentru ca din cate observ, deja o iei pe cai gresite, sa nu zic ca ai luat-o razna. Relatia care vrei sa o incepi cu el poate consta in protectie sau aparare din cauza faptului ca esti micuta, iar rasplata ta sa fie cel mult un pupic. Crezi ca el are asemenea ganduri? Normal ca nu, are grija sa ajungi unde isi doreste el pentru ca esti o copila naiva care inca nu stie ce pericol o asteapta. Multumeste-te cu o relatie de prietenie, poate face aceleasi lucruri daca tine la tine. Deocamdata nu esti capabila de altceva cam pana ajungi la varsta lui (poate nici atunci, dar fie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, gandeste-te la un lucru. Daca tu ai avea un iubit acum, la 12, la 17-18 ce mai faci? Te mariti? Mai asteapta. O sa cresti si poate peste ani nu-l vei mai considera atrăgător. Are 15, nu zic ca el e nu stiu cat de mare, dar cred ca are pretentia la o fata mai de varsta lui sau mai mare. Eu zic sa te concentrezi pe alte lucruri. De baieti ai timp si mai târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca un baiat de liceu unde cunoaste fete noi se va uita la fete de clasa a 6 a? laughing))). Slabe sanse, ia-ti gandul pana nu te indragostestiwinking.

| L1feDRAIN a răspuns:

Poti fi doar prietena cu el, nu iubita, cind o sa ai 14-17 ani atunci o sa gindesti altfel si poate nu o sa iti mai placa sau iti vei da seama ca nu e felul tau ca sa nu faci o greseala acum, dar daca nu atunci deschide-ti o relatie intre voi 2, dar incetisor, nu te grabi..viata e inainte

| OnlyForMyXoXo a răspuns:

Mersi frumos penntru fundita :*
Ma bucur ca am putut sa te ajut

| oOAnonimăOo a răspuns:

Imi pare ca te dezamagesc...dar nu prea ai sanse cu el...
Daca el are 15 (adolescent) iar tu ai 12 (copila) nu o sa se uite la tine pentru ca o sa zica ca esti prea mica.
(Sa nu intelegi gresit... 3 ani diferenta nu este mult la un cuplu gen:
baiat 23, fata 20
pentru ca in aceasta situatie amandoi sunt adulti)
Chestiile gen "dragostea nu are varsta" sunt penibile.

| AndreeeDeea a răspuns:

Încearcă să te pui în locul lui. Un adolescent în primul an de liceu, fețe dragu care îi dau târcoale....de ce ar sta cu o față de varsta ta?
Știu ca tu poate estj supărata sau nu vrei să renunți la el dar crede-ma ca e mult mai bine așa.
Eu am învățat să ascult de cei cu experiență și care știu ce zic. Totuși dacă nu o să asculți de nimeni da-te singură cu capul de pereți ca să vezi ca doare și pe urma sa-ti pară rău.