| CocaCola00Lover a întrebat:

Heii, am si eu nevoie de ajutorul vostru. La scoala trebuie sa particip la un concurs de gatit cu inca 3 colegi, si trebuie sa pregatim doua feluri de mancare in 2 ore dintre care unul sa fie desert. Imi puteti da va rog idei de desert simple si rapide care sa nu necesite frigider, cuptor sau aragaz? si inca un fel de mancare care sa contina fructe. Multumesc happy!

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Prajitura fara foc sau frigider este tiramisu.Fel de mancare care sa contina fructe ar fi orez cu prune, dar e nevoie de foc.Ca fel de mancare fara foc iti sugerez salata orientala cu maioneza,aduceti de acasa cartofii si ouale fierte. Faceti maioneza cu lamaie si mustar,adaugati cartofii taiati cubulete micute,castraveciori murati,taiati de asemenea, masline, ceapa taiata solzisor(optional), poti pune si carnita fiarta sau muschiulet afumat taiat cuburi, se amesteca totul se pipereaza si sareaza dupa gust.Numai bine.happy

| HoranAdela a răspuns:

Fa mustar! rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))

| HoranAdela a răspuns:

Prajitura cu banane.