| AlinaBarbie a întrebat:

Heii, am si eu o nelamurire, in ceea ce priveste prietenul meu, el tot insista sa iesim in oras, acum de curand a venim balciul la noi, si a zis sa iesim, dar problema e ca. mi.e cam teama sa ies el daca se v.a intalnii cu prietenii lui si astia o sa zica ceva, despre mine sau nu stiu exact ultima data cand am iesit cu fostul, ne.am intalnit cu niste fete, baieti prieteni de-a lui si au inceput sa rada..nustiu de ce.Ce imi sugerati sa fac
funda

5 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Nu-i lua in seama.Conteaza doar daca te place el.Nu-l refuza, s-ar putea sa se simta prost.

| Pawesome a răspuns:

Prima data, spune-i prietenului tau. Daca tot eviti sa iesi cu el, va crede ca iti e rusine cu el pe strada si se poate sa devina mai rece. Spune-i cu sinceritate ce ne-ai spus aici si o sa vezi ca n-ai de ce sa te temi.O sa te inteleaga daca tine la tine cu adevarat si n-o sa te mai preseze.In plus, de ce sa nu te duci? Si ce ca rad de tine? Poti rade si tu de ei, plus ca poti sa te distrezi alaturi de prietenul tau si sa petreceti timp impreuna.

| Raawr a răspuns:

Du-te iesi afara impreuna cu el nu degeaba ai prieten, si spuinei ca de prieteni lui sa nu rada, distreaza-te impreuna cu el si arata ca esti indiferenta!winking

| SomePrettehGurl a răspuns:

Eu iti zic sa iesi cu el. Nu iti fie rusine. Daca cineva rade nu-l baga in seama. Nu trebuie sa fi distanta cu prietenul tau din cauza celor care nu au alta treaba de facut. Nu ii baga in seama :* distreaza'te

| YourCupidon a răspuns:

Deci ti-ai pus username:AlinaBarbie si ai prieten? poate rad pentru ca esti prea copilaroasa