| iuliana12345678910 a întrebat:

Astazi dupa ore mi s-a intamplat ceva ciudat. Cand eram in curtea scolii gata sa merg spre casa. Le vad pe 2 dintre colegele mele de clasa stand(mai exact flirtand) cu un baiat.(si eu acel baiat ne stiam doar din priviri). Oricum acele 2 colege flirtau cu el. Iar l-a un moment dat una din fete i-a bagat mana prin par. Iar el s-a dat umpicut mai in spate si s-a uitat spre mine. Cele 2 fete s-au intors si ele ca sa vada la cine/ce se uita baiatul. Dar el s-a dat in spate si s-a uitat spre mine. Acum intrebarea mea este. De ce s-a dat in spate cand m-a vazut? Adica noi 2 nu am vorbit niciodata. L-am vazut de cateva ori pe la scoala. Dar doar atat. Dar si cand ne vedeam. Ne priveam. Oricum credeti ca simte oare ceva pentru mine acest baiat? De a reactionat asa?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca intrebi asta inseamna ca simti ceva pentru el; nu cred ca esti doar curioasa. Poate ca s-a dat mai in spate pentru ca nu i-a placut gestul, nu s-a asteptat la acel gest sau te-a vazut pe tine.Pot fi mai multe explicatii. Poti sa aflii de ce daca vei cunoaste mai bine persoana.

| Verdes_Eduard-Andrei_1990 a răspuns:

Este o buna intrebare. Dupa parerea mea este posibil sa simta ceva pentru tine insa este timid. Dar tu simti ceva pentru el? Asta e intrebarea care este bine sa ti-o pui si daca raspunsul este DA atunci fa in asa fel incat sa iei legatura cu el si sa incepi sa il cunosti in caz contrar, daca raspunsul tau este NU atunci nu mai conteaza de ce s-a dat in spate. Succes!