| AneCriss a întrebat:

Heii! Buna happy! Sunt a9a si as vrea sa particip la balul bobocilor. Vroiam sa intreb daca de obicei se dau bani pentru a castiga? Ca asa nu ma mai intereseaza oh go on. Daca primesc ceva sa fie pentru ca merit ..nu ca am dat bani ..Multuu :*

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut. Eu ma ocup in perioada de sezon (toamna iarna) cu organizari de evenimente, printre care si baluri de boboci, organizand pana acum cap coada peste 80 de baluri in Romania si pot sa-t spun ca niciodata, in niciun oras in care am organizat (si au fost tare multe) nu s-a incercat mituirea mea sau a juriului selectat de mine. Desigur, intotdeauna va ramane cineva nemultumit la final de rezultat, e perfect normal, drept pentru care guri rele vorbind despre vicierea rezultatului vor exista mereu, doar traim in Romania. Iti spun insa sa participi cu incredere deoarece sansele ca asa ceva sa se intample sunt foarte foarte mici. Mult succes iti doresc si nu uita ca principalul e sa te distrezi, sa te simti bine si sa legi prietenii care sa dureze apoi cel putin pe intreaga perioada a liceului.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Eu zic sa participi indeferent cum s-ar acorda premiile, daca nu o sa participi o sa regreti ca nu ai incercat si este o experienta de ne-uitat. Se mai dau bani poate nu direct, poate nu la toate liceele, uneori parintii unora dintre participanti sponsorizeaza balul si asa se mai pot influenta rezultatele dar depinde de liceu si de juriu (care este format din profesori in majoritatea cazurilor). :*