| xgeanina a întrebat:

Este vorba despre cea mai buna prietena a mea ne stim de vreo 10 ani de la gradinita, acum avem 15 ani. Chestia e ca acum ne certam aproape in fiecare zi pentru ca amandoua suntem incapatanate si eu mai cedez dar ea nu cedeaza niciodata si ea nu prea iese in oras, stau sa ma rog de ea ogramada si imi da raspunsu in ultima clipa cand trebuie sa plecam dar imi zice ca nu iese si ma deranjeaza lucrul acesta. Eu o sun de vreo 10 ori pe zi si ea nu-mi raspude si nu se sinchiseste sa trimita un sms. Mai are rost sa fim prietene daca ne certam mai tot timpul si daca ea nu vrea sa iasa in oras?

Răspuns Câştigător
| DWDT a răspuns:

Hello! Si eu cu amicul meu avem acelasi gen de relatie. Nu e de acord cu ce zic eu, avem interese total diferite, nu avem aceleasi activitati. Sunt caposi si incapatanati. Si noi ne cunoastem de mult timp. Dar stii ce? Cele mai bune prietene (sau cei mai buni prieteni) sunt ca fratii (daca tu ai o sora/un frate) ii raspunzi tot timpul la telefon, iesiti mereu afara, si daca nu ai frate/sora, ai face-o. Astea-s copilariile varstei, va veti avea mereu ca prietene si nu trebuie sa te ingrijorezi. A si inca ceva, nu te mai sinchisi nici tu sa o suni, sa-i trimiti mesaje sau sa o chemi in oras.

4 răspunsuri:
| DamiPapucii a răspuns:

Nu o baga in seama vreo saptamana apoi zic ca nu vrei sa iti pierzi cea mai buna prietena. funda

| TeQui a răspuns:

Inseamna ca nu ii pasa... spune-i ce crezi, zii ca daca nu ii pasa prietenia s-a terminat,. m-ai las-o in pace. sa se plictiseasca nu o mai baga nici uh deloc fa-ti si alti prieteni si daca o sa ii fie dor de tine o sa te sune sa spuna. dupa care poti sa ii spui ceea ce simti ( testeaza sa vezi daca ii pasa sau nu de tine )

| ayosmdk a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat
Dar e prietena mea
Adica fiecare avem pareri diferite, ne plac lucruri diferitesi suntem diferite in totul
Dar niciodata nu a insistat sa mearga in oras cu mine sau eu sa merg in oras cu ea
E complicat dar sigur va trece
Vorbeste cu ea si o sa rezolvati
Asa sunt prietenii

| Eyke a răspuns:

Eu nu vad nimic ineregula cu ce zici.cei mai buni prieteni se injura tachineaza..etc trebuie sa numai fiti mai sincere una cu alta si sa nu puneti la suflet ca prieteni buni sunt greu de gasit