| CameliaCamyBlondina a întrebat:

Heii.Sa incep.Cu ocazia controlului medical pentru scoala de soferi am aflat ca am miopie, dioptrii -1.25 la ambii ochi.Nu ma pot impaca cu aceasta idee si nu pot sa ma vad cu ceva care sa imi stea pe nas cateva ore pe zi,sa se abureasca,sa se murdareasca, sa ii pun si sa ii dau jos.Mama(care la randul ei poarta ochelari de vedere)imi spune ca o rama aleasa cu grija iti pot da un aer intelectual.Mentionez ca si sora mea poarta ochelari de vedere dar,,fara rame,, Si ea la randul ei a avut tendinta sa refuze ochelarii.Nu am idee ce as putea face, sunt disperata(va rog fara ironii si mistouri).Am fost in cateva magazine de optica dar am plecat de acolo asa cum am intrat.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lentile de contact. cum vine faza cu ochelari fara rame? O sa apara ochelari mai moderni in timp

| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu te poti impaca cu ideea de a purta ochelari, trebuie sa te impaci cu ideea de a fii pe veci pieton, ca doar nu-o obligatoriu sa-ti iei permis de conducere!
Oamenii traiesc mult, bine si frumos si fara sa fie soferi.