| Barbiiie39c a întrebat:

Heii T P U :*! am nevoie de ajutorbatting eyelashes am un herpes urias la gura si nu stiu cum sa scap de el sigh Va rog ajutati-ma :-s

Răspuns Câştigător
| Sorinna a răspuns:

Virusul herpetic nu dispare niciodata din corp, asadar trebuie sa eviti manifestarea acestuia pe plan "facial". Stresul este un factor principal al aparitiei acestuia, deci incearca sa te relaxezi des.
In legatura cu intrebarea ta, metoda cea mai raspandita mai nou este plasturele anti-herpetic (facea si reclama). Eu prefer metoda clasica - pasta de dinti si betadina, mi se pare mai eficienta.

3 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Sunt la farmacie niste plasturi care se lipesc si nu se vad si vindeva.
cred ca totusi ai putea sa intri pe google sa te informezi despre herpes si ce ai putea sa faci sa nu; ti mai apara.

| Andra_8802 a răspuns:

Unguente care usuca herpesul si curata locul afectat cum ar fi Aciclovir, Betadine, Baneocin. Aciclovirul fiind cel mai bun. Pe viitor cand simti ca iti apare poti cumpara plasturi, sunt foarte eficienti, un pic cam scumpi, dar merita. Bafta!

| peterHHH a răspuns:

Intreaba la farmacie de plasturi pentru herpes.