| Biia_Ukf_1994 a întrebat:

Heii TPU azi am facut vaccinul DT (anti-tetanus) șu nu m.a durut deloc mana pana la ultima ora de la 1-2 au trecut 12 ore si ma doare ingrozitor de tare mana ce pot face?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu aveti asistenta in scoala? Intreab-o pe ea. Pune comprese cu gheata.

| SkyPilot a răspuns:

Pune un pic de gheata. Ia ceva impotriva durerii. Nu e nimic anormal.

| IoanaPsy a răspuns:

Daca te doare "ingrozitor de tare" poate ar fi bine sa mergi la doctor sa verifici daca nu ai o reactie adversa la acel vaccin.