| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Cam cate kg pot sa slabesc pana la sfarsitul lunii iunie daca de maine mananc mai multe fructe, legume si fac o ora de sport pe zi? Dau funda

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie sa variezi sportul ca daca faci aceleasi exercitii mereu si acelasi tip, corpul tau se va obisnui si nu vei mai slabi ca prima data. MAi bine incepe cu 30 de minute si adaugi zilnic inca 5-10 minute. Iar la mancare, conteaza ce mananci pe langa fructele si legumele alea. Daca si mesele sunt sarace caloric atunci e foarte bine. Dar sa nu te infometezi.

| aXy99 a răspuns:

12 kg ar fi maximul recomandat. Pentru asta ar trebui sa mananci putin si sa faci mult sport. Problema e ca dintr-odata iti va fi greu si s-ar putea sa ai probleme de sanatate. Ia-o treptat, chiar daca slabesti mai putin.
PS: Si fructele au multe kcal.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

5-6 kg sigur dai jos dacă ai ambiție si faci tot ce ți-ai propus.