| Moley a întrebat:

Heii TPU
Imi place de un baiat din Arad,sunt la sora-mea in Arad pentru cateva saptamani si baiatul de care imi place e verisor cu sora-mea si nu ma intrebati ca daca sunt si eu verisoara cu el pt ca eu si sora mea nu avem acelasi tata si verisorul ei e din partea tatalui ei
Bun,e dragut si eu as vrea sa ne cunoastem si va rog sa imi spuneti cum sa-i zic surorii mele ca vreau sa il cunosc,adica doar sa facem cunoastinta
Nu vreau sa creada ca imi place de el sau ceva, desi asa este
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna!

Eu unul sunt de parere ca pur si simplu ii spui sorei tale ca ai vrea sa-l cunosti pe acel baiat doar asa ca sa vezi si tu cum este verisorul ei. Mi se pare un motiv destul de bun, pana la urma este verisorul sorei tale, nu vad care este problema din a vrea sa-l cunosti pur si simplu doar din curiozitate.

Pe de alta parte poate ca ar trebui sa-i spui sorei tale cate ceva din ceea ce simti dar nu totul intrucat nu ai vrea sa te creada disperata.
Explica-i ce si cum, este sora ta, te va ajuta! (Cred...)
Succes!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii poti spune ca l-ai vazut din intamplare undeva si ti se pare o persoana interesanta si ai vrea sa-l cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de ce nu îi spui adevărul? nu e nimic rău în asta, în plus e sora ta.