| Andreaa a întrebat:

Heii TPU, Voi credeti in fantome?laughing Stiu ca este o intrebare mai prosteasca dar totusi sunt curioasa de ce cred alti. Oare cum sa ajuns sa se vorbesca despre fantome? cine a inventat legendele urban? si de unde a avut inspiratie?laughing Si ce parere aveti despre legenda "bloody mary" oare este adevarata? a incercat cine sa o faca la 12 noaptea cu lumanari si toate alea? eu am vrut sa incerc dar eram prea speriatalaughing Astept sa`mi spuneti daca voi credeti in fantome si daca da, de ce?laughing ( Si daca stiti legende urbane, puteti sa`mi spuneti si >mie?big grin

4 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Eu nu cred în fantome, deci, nu mă bag!

| ℓαυяα a răspuns:

Nu cred in fantome. iar bloody mary nu e decat o legenda. trebuie sa fii prea prost sa aprinzi la 12 noapte lumanari in oglinda laughing parerea mea happy

| Sadop a răspuns:

În fantome, aşa cum sunt ele arătate pe la TV, nu cred.
Însă sunt convinsă că există spirite care işi caută liniştea, dar nu şi-o găsesc şi işi fac simşită uneori prezenţa, dar atat. Sunt inofensive, nu ne fac niciun rău, nu ne apar in faţă cum chip de lup şi corp de vulpe sau aşa ceva.
Aceste sufelte neliniştite au fost numite fantome, mulţi crezand că ele vor de fapt să facă rău, dar nu e aşa.
E, pe dracu, lengendă pură. Auzi, Bloddy Mary.
Eu sincer nu cred, dar na, fiecare cu convingerile lui.
Atata timp cat crezi in Dumnezeu, mai treci pe la Biserică şi n-ai pe nimeni pe conştiinţă, n-are de ce să-ţi fie frică.
Baftă!

| Glsukab a răspuns:

Legende dar toate legendel au un sambure de adevar nu? Exista spirite nelinistite, diavol multe cazuri reale. Cat despre fantome nu te speria. Tot ce stiu eu despre acestea ar fi ca dupa ce moare o persoana importanta pentru tine de obicei ruda, o visezi daca o visezi de multe ori inseamna ca nu si-a gasit linistea si ca trebuie dezgropata pentru a-i infinge un tarus in inima. Mi-a povestit bunica si mi-a spus ca este real totul. Daca crezi in Dumnezeu nu se intampla intotdeauna la rascruce de drmuri sa iti faci cruce chiar daca ti se pare ciudat, fa-o de obicei acolo se ascunde necuratul de asta se construiesc troite acolowinking