| Soranaa a întrebat:

Heii TPU! Vreau si eu statusuri originale despre prietenie adevarata intreee feteee; x. Funda _ Vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PRIETENIA-ceea ce nu poate fi usor cumparat, poate fi usor vândut.

Când te ridici - prietenii afla cine esti.
Când cazi - tu afli cine îti sunt prietenii

O prietena este o persoana în fata careia poti gândi cu voce tare!

Un simplu amic gândeste ca prietenia s-a sfârsit când v-ati certat. Un prieten adevarat te suna dupa o cearta. Un simplu amic asteapta ca tu sa fii mereu acolo pentru el. Un prieten adevarat asteapta sa fie acolo mereu pentru tine.
There is no better friend than a sister. And there is no better sister than you.

Pretuiesteti prietenii care nu au uitat de tine chiar daca tu i-ai uitat.

Nu sunt singura in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant…

? Ssi dåcå el´ nu 0 så`mi måi sSpunå´ " n0åpte bunå´ " :; dar toate sunt adevaratewinking

1 răspuns:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31