| Kiddu_5083 a întrebat:

Heii.:* Vreau si eu statusuriii frumoase si de varaa. Funda cele mai frumoase si cele mai multee!

Răspuns Câştigător
| pastilutecolorate a răspuns:

O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.; x

Nu asa se termina toate povestile de iubire?
Unul pleaca. Celalalt ramane. Ramane prins in trecut, blocat intr-o iluzie pe care el o numeste "poveste de iubire".

Jointu ` intr `o mana!
Mare durere de ****! Ca asta e o lume nebuna si eu sunt gata sa o *** in gura!

In ce hal ne certam.
Sincer, ai zice ca e arta. Da’ cat de dulce ne-mpacam, parca ne-am mai dori o cearta! love struck

Dar toate au un sens.
Cand TU le dai un sens?

Pentru ea, as muta muntii din loc.
Pentru ea as opri timpu’ pe loc, as scoate piatra din foc, as face tot fara regrete. Nu ma joc, in joc sunt sentimente!

Te privesc`.
Spun ca` plec. Tu imi spui "Te iubesc." Eu` nu mai am de gand sa mai stau` in preajma ta`! Mult rau mi-ai facut ca sa` mai pot sta`!

Între noi stii, defectele sunt acceptate.
Între noi stii, nu vezi priviri arogante. Între noi totul se-mparte! love struck

Intr`o lume alb si negru.
Am tupeuu` sa visez in culorii.

Cand o fata iti spune"sunt ok."asteapta sa o privesti in ochi, sa o iei de mana...si sa ii zici:'spune-mi adevarul!"
El era fericit doar langa mine!

Si ne-am promis.
Ca daca unu cade, cadem amandoi?

E trist sa suferi uneori.
Dar e frumos cand dragostea te face sa zbori love struck

Si ce mai conteaza acum?
Care a gresit mai des, care a iubit mai intens, care pe care nu a-nteles?

Lumea e prea puternica pentru Noi.
Oricat ne-am dorii, nu am reusii sa stam Amandoi. Tot ar fi cineva, care sa ne desparta ar incerca!
sper sa-ti placalove struck. funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| FrunzaDeToamna a răspuns:

* Nu-ti visa viata, traieshte-ti visele…
* Zambeste celor care te URASC, sa simta URA ta…
* Zambeste celor care te IUBESC, sa simta DRAGOSTEA ta…
* Iar daca intr-o zi, cei pe care ii IUBestite vor TRADA…
* Zambeste-le ca sa simta indiferenta ta.
* Cel mai rau lucru, e sa te simti in plus, acolo unde candva erai TOTUL…
* Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da

* Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima, ti se goleste creierul

* Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga

* Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi!

* Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte
* Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva.

* Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e totul!
* Vreau cu trupul meu sa iti soptesc, cu gura mea sa iti vorbesc, cu ochii mei sa te privesc si cu inima mea sa TE IUBESC

* Sunt foarte sexy. ma scoti la un Pepsi?

* As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…
* Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.

* Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi.

* Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.

* Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului.

* Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.

* Ce e dragostea? Nevoia de a iesi din tine insuti.

* Ce sublima copilarie este si amorul!

* Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi?

* Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine-o da, o primeste inapoi.

* Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult, dragostea insa lucreaza cel mai mult.

Sper ca te; am ajutatbig grin
Funda?smug

| pastilutecolorate a răspuns:

Ne nastem pentru a iubi`.