| Marsupilamii a întrebat:

Am abdomenul plat dar pana seara ma balonez si se mareste de parca as fi in primele luni de sarcina... Cum pot sa nu ma mai balonez? Dau funda pentru cel mai bun raspuns! :* P.S. Sunt fata.

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Daca stomacul este umflat deseori, inlocuiti legumele cu cele fierte la abur, fructele proaspete cu cele uscate. Beti frecvent ceai de menta, mancati fulgi de ovaz si iaurt degresat.
Problemele mintale si de stres duce adesea la balonare, precum si distorsiuni in fluxul sanguin. La femei, stomacul se poate umfla inainte de ciclu. Acesta poate fi o parte din sindromul premenstrual.