| anonim_4396 a întrebat:

Heiii!
Ce pot face in aceasta saptamana de vacanta, ca sa nu ma plictisesc? Si cu prietenii, si singura?

Răspuns Câştigător
| ๖ClaSSic a răspuns:

Te poti uita la filme, poti sa-ti suni prieteni si sa merge la un suc sau sa iesiti in parc (poate cu rolele, bicicleta? ), asculti muzica, sa rearanjezi obiectele in camera, sa probezi haine vechi cu prietena ta (ar putea fi distractiv happy ), sa faci poze si sa le modifici, sa te joci pe calculator ( sa vorbesti pe mess cu prietenii), te uiti printr-o revista, citesti, deseneaza, picteaza, fa-ti un jurnal ( scrie-ti gandurile pe-o foaie), invata cuvinte noi in engleza, franceza sau alta limba care iti place si imbogateste-ti vocabularul, alearga prin parc, karaoke ( e foarte amuzant, mai ales cu prietenii laughing ) te mai poti documenta si de pe internet sa incercati jocuri noi sau niste metode de "antiplictiseala" happy

4 răspunsuri:
| Smiiilee a răspuns:

Daca e frumos afara, iesi in parc cu prietenii, sau mergeti sa mancati ceva. Daca esti plictisita si nu ai niciun chef, cauta un film prin casa sau pe internet, sau... imprumuta o carte.

| Fridăm a răspuns:

Să te plimbi, să te uiţi la filme, să răspunzi pe TPU, să citeşti o carte, să asculţi muzică, să dormi, să te duci cu rolele/bicicleta (dacă ai noroc şi e soare), orice.

| Guildo a răspuns:

E cam greu sa te gandesti la ceva, risti sa iti pierzi viata din cauza supra-efortului.

| JustAaGirl a răspuns:

Am un blog in care este un articol despre asta. Uite link-ul, te rog sa intri, avem nevoie de niste vizualizari
http://teensdeadlinero.blogspot.ro/
Ce facem in vacanta?!-15 lucruri care te scapa de plictiseala
Ei bine vacanta mea si cred ca a multor copii va fi o plictiseala macima la calculator. Dar NU, nu vreau sa-mi petrec zilele asa. De aceea mi-au venit cateva idei pe care le puteti face in vacanta
1. Daca aveti un animal incercati sa-l dresati s afaca diverse trucuri
2. Poti face niste floricele si... sa inceapa filmul :)
3. Fa niste farse la telefon ( Alo? Fam. Gaina? -Nu. -A. Scuze. Am gresit cotetul)
4. Daca esti o fire creativa incerca sa faci o husa d telefon sau ceva de genul
5. Fetele pot sa-si faca parul si sa se machieze in diferite feluri sa invetnteze niste combinatii
6. Fa macare (eu am facut clatitie) chiar daca nu ies perfecte macar incerca :)
7. Fa un jurnal cu tot ce ai facut
8 Deseneaza, scrie, creeaza
9. Incearca sa faci un dans
10.Asculta muzica si incearca sa inveti versurile
11. Joaca jocuri
12. Ia-ti un animal (cu acordul parinrilor) si joaca-te cu el pana nu mai poate saracu'
13. Creeaza un blog sau o pagina, poate vei avea succes, cine stie? :)
14. Organizeaza o iesire la un picnic, gratar
15. Mergi la bunici si povesteste-le tot ce ai facut
16 Al 16-lea lucru peb care numni nu-l iubeste : fa-ti temele