| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU! Azi mi-am facut cateva suvite cu albastru de metilen si din pacate am cateva pete prin baie. Cine stie cum se pot scoate? I don't want to see

4 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Va multumesc!
Am incercat sa frec petele.S-a luat..se mai vede foarte putin.
Oricum acum imi pare rau ca mi-am facut suvitele imi dau seama ca o sa imi patez toate hainele si nici nu sunt a opta minune a lumiioh go on, mai bine mi le faceam cu vopsea normala, dar nu am de ales pana nu se duc.

| Katee a răspuns:

Am patit asta cu niste prietene in baia de la scoala [epic]. trebuie doar sa freci foarte bine cu ceva ud si se duce.

| nicolek a răspuns:

Albastrul de Metil pătează destul de bine, nu cred că există vreo şansă, poate doar să înlături o parte din acea culoare. :*

| vampiregirlbella100 a răspuns:

laughing Si eu mi-am facut cateva suvite cu solutia asta si am stropit pe ghiuveta...trebuie sa gasesti un burete (sa aiba o parte aspra) sa pui un pic sapun, sau gel de dus sau ce mai ai tu prin casa si sa freci pata. Daca lasi prea mult si se usuca o sa iasa foarte greu jos! Succes >big grin