| Simoniqdulciq a întrebat:

Heiii voi TPU ...as vrea si eu cateva statusuri de dragoste love struck (fundițaa)kisspupici. p.s.

1 răspuns:
| ascovit a răspuns:

"Dragostea, ca si tigarile, ce altceva era, daca nu cenusa?
Dragostea, ca si tigarile, e cel mai rau si cel mai bun lucru de pe lume."
Antonio Alamo

" De ce oare dragostea isi face simtita prezenta, iar, mai apoi, dispare dintr-o data, lasand in locul ei o mare amaraciune, o eliniste, o apasare pe suflet?"
Antonio Alamo

"Dragostea nu este magica, si nici nemuritoare. Sa nu crezi celor ce spun ca este trecatoare. Toate aceste cuvinte: magic, chin, trecator, patimas. nu au nici in maneca ce e dragostea. Si nici autosugestia, predestinarea, norocul sau horoscopul; Dragostea. virtuala (?) ori platonica, nu sunt ale dragostei adevarate. Acestea sunt doar, cum ati spune voi. abureli, amare inselari.
Dimpotriva, dragostea adevarata este o minune. este minunea, este mangaierea, este curata, si mai ales, cu adevarat nepieritoare. Si sa stii ca la rigoare, nu se poate spune "am iubit". Este un non-sens. Doar ce este trecator, are timpul trecut. Se poate spune "mi-a placut", caci placerea este trecatoare, dar dragostea, dragostea adevarata nu."
Constantin F

"Oamenii au inceput sa vorbeasca despre libertate atunci cand si-au dat seama ca nu mai sunt liberi. Acum vorbim despre dragoste pentru ca ii simtim puternic lipsa."
Savastie Bastovoi

O inima franta se vindeca mai repede cu putina razbunareee!

E timpul sa punem punctul pe "i" si sa recunoastem ca dragostea ne pune capac de fiecare data!

O sa ma indragostesc, si va fi pentru totdeauna!