| arikiutzuuu a întrebat:

Heiiii.acum o saptamana si o zi mi-am facut si eu un tatuaj totul a mers bine pana azi cand nu l-am mai dat cu crema si sa facut o coaja pe langa el. Ce sa fac acum? oare cat mai trebuie sa ma mai dau cu crema? ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Coaja aceea se formeaza, de obicei, in primele 7-10 zile, deci este absolut normal. Dupa ce nu mai apare acea coaja, continua sa folosesti crema pentru inca 10-15 zile. Uite aici mai multe despre ingrijirea si vindecarea unui tatuaj: http://roxy-tattoo.com/......-sa-stiti/

1 răspuns:
| badgirl22 a răspuns:

In primul rand si cel mai impotant NU rupe coaja. se vindeca si de aceea a facut coaja. continua sa dai cu cema pana dispare. daca rupi coaja, risti sa se depigmenteze tatuajul in acea zona