| charlieeeeee a întrebat:

Heiiii. daca te epilezi cu un aparat care smulge, in timp incepe sa ti se rareasca parul?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Din experienta mea(de fapt nu numai a mea)iti spun ca ceara calda e cea mai buna metoda de epilat si cea mai putin dureroasa din toate metodele care au in vedere smulgerea firului de par.Nu este scumpa, o gasesti la borcan in magazin si se poate refolosi. Dupa ce ma fac pot sa stau si pana la 2 luni fara griji, in plus cu timpul rareste firele de par si le face si mai usor de smuls.
M-am facut si cu epilatorul, dar cele care intr-adevar sunt bune sunt si foarte scumpe, mie imi provoaca iritatii si nu mai vreau sa-l folosesc, am vazut ca ingroasa firul de par si nu le smulge bine mai ales pe cele scurte.referitor la intrebarea ta, nu stiu daca epilatorul le rareste, pentru ca nu l-am folosit indeajuns ca sa imi dau seama de asta...in fine eu ti-am dat un sfat happy

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Da, cam aşa ceva. happy

| khatalyna a răspuns:

Da intr-adevar!
cel mai bine este sa te epilezi cu un aparat de smuls parul in apa! sau dce nu si pe uscat. mai exista aparate de epilat care pot merge la fel de bine pe uscat cat si in apa!
dar atentie asta nu inseamna ca dupa mult timp de utilizare nu vei mai avea deloc par. ba vei avea dar mult mai fin.
si DOARE!
uite cateva dintre epilatoare pe care ti le recomand...
''Epilator Braun SE1170, 20 pensete, 1 viteza, alb/roz la 99, 99lei''
''epilator smartlight Braun SE5280, 40 pensete, 1 accesoriu, 2 viteze, alb/roz 319, 99 lei si multe altele. sper ca ti-am fost de folos