| Hiroko a întrebat:

Heiiii!
vreau si eu niste statusuri mai noi va rog :*
funda

2 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.

1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry ,be happy(nu te ingrijora,fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first , sees the point (cel care rade la urma , rade mai bine! Dar cel care rade primul,intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!;x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12.Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13.Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14.Learn from yesterday,live for today,hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi,spera pentru maine)

15.Good friends are like stars.you don't always see them,but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying .tired of trying .Yes! I`m smiling! But inside I`m dying ...(M-am saturat sa plang.M-am saturat sa incerc.Da!Zambesc! Dar inauntru mor.)

"Este o prostie sa renunti la visele tale doar pentru ca unul nu s-a împlinit!"

"Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti, nu din teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol câstigându-le!"

"Adevarata prietenie nu consta în numarul de prieteni, ci în devotamentul si valoarea lor."

"Copilaria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicatii niciodata pentru ca prietenii tai nu au nevoie de ele iar dusmanii tai oricum nu te-ar crede!"

"Putine prietenii ar supravietui daca toti am sti ce se vorbeste în spatele nostru!"

Fii civilizat cu totii, sociabil cu multi, familiar cu câtiva, prieten cu unul/una si dusmanul nimanui

"Mândria este o demnitate rau plasata în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admira decât pe sine!"

"Nu plânge pentru ca s-a terminat, zâmbeste pentru ca s-a petrecut."

"Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa."

"Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauti va fi singura pe care nu o poti vedea."

"Ochi pentru ochi si lumea va deveni oarba."

"Zâmbeste celui care te-a parasit ca sa nu creada ca-ti pare rau!"

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti întreaga lume."

"A ierta este o fapta mai nobila si mai rara decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul dureaza doar o clipa,dar amintirile lui o viata întreaga."

"Sunt succese care te înjosesc si înfrângeri care te înalta."

"Zborul este învatarea aruncarii tale pe pamânt cu rateu."

"Daca ai succese, poti câstiga prieteni falsi si dusmani adevarati. Încearca oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamna ca totul este perfect ci faptul ca ai decis sa privesti peste imperfectiuni."

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

-sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand te-am cunoscut si inca alte cuvinte care imi intra in minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

-Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

-Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

-Ti se pare ca e un vis.dar.e realitate;x

-traiesc din amintiri.si'mi doresc sa nu uit niciodata clipa in care ne'am cunoscut

-esti aproape.da totushi.atat de departee

-rau si bine langa tine!

-poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi

-I'm still loving you.like it was the first time;x

- All this time in love with you was cry.

- I need a miracle.i wanna be your girl.Give me a chance to see.That you are made for me;x

-totul ti se pare mare cand esti mic.nu-i nimic!

-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi.Akum sunt eu

-E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trekut tot ce ai simtit.

-esentele tari se tin in sticlutele mici :->

-Mie greu sa'ti spun in vorbe ce e in inima mea.

-Atata timp cat nu-ti pasa unde esti.nu te vei rataci niciodata

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s'a intamplat :X

-Chiar daca iti pierzi aripile-n zbor.continua sa visezi

-Hai sa zambim si sa visam

-Imi place sa aud cand imi spui.te iubesc:X

-Zi de zi.pas cu pas.te gandesti,ca si el te iubeste,si tu il iubesti.

-zeci de gesturi.mii de vorbe de sute de ori.orice ai facee...ramai in sufletul meu;x

-candva nu demult mi'a scapat ceva...atunci tu ai intrat in mintea mea.

-Viata poate fi inteleasa doar privind in urma ,dar poate fi traita doar privind inainte...

-incepi sa'mi spui:"s'a terminat". sh acum regreti ca ai plecat.

-te'am iubit.te iubesc.sh te voi iubi pana la infinit:X

-Langa tine vreau sa visez si sa mai stau.

-dragoste`i un sentiment ciudat.m`a facut sa visez neincetat

-Dupa mult timp iti dai seama cat de mult iti lipseste acel cineva

-Nu am nimic de pierdut daca o iau de la`nceput

Be smart. Be clever. Put me in your heart 4ever!

Azi in urma voi lasa zilele din viata mea,clipa cand eu te am pierdut,ziua cand te am cunoscut.

Iam de mana sa facem o plimbare ,sa fim doar tu cu mine pan' la rasarit de soare, fara prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratate.

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea alta lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez.

Dau rime coerente.Te ard la sentimente.Tsi se pare un miraj.Fac ce fac si te scot din peisaj.
.
Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost.

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez.

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

?E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti.

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare .

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate.Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent.""

II ignoram pe cei ce ne adora.ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel

Baietii au balansul lor fenomenal,dar intordeauna fetele au rolul principal :X

Fiecare lucru isi are vremea potrivita si fiecare clipa isi are nebunia ei de-o clipa

Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.o lume virtuala plina de culoare :X

Daca visul meu e prea scurt,am sa-l fac mai lung,am sa trag de el si am sa-l cresc si m-am sa-l mai opresc.cu lacrimi calde am sa-l lipesc si`n el am sa traiesc

Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti

Iubirea nu omoara,ci doar lasa rani

Acum imi zboara prin minte.Prea multe cuvinte.Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic

Orice s-ar intampla sa nu iti fie teama.asculta-ti inima si fa ce te indeamna

E prea frumos sa fie adevarat,e un vis ce acum a incetat

Daca as prinde cate o stea in palma pentru fiecare data cand m-ai facut sa zambesc.atunci tot cerul instelat ar incapea in pumnul meu

Aspectul fizic este doar o masca,pentru ati ascunde defectele inferioare :X

•Poate azi te`ai certat cu el.DaR poate maine va impacatZi.Si totul va fi la fel[?] .Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[?]•

Zambeste frate si ia`o in brate, arata`i c`o iubesti si dai sperante!:X

Las-o asa, trage cortina, show-ul s-a incheiat, stinge lumina !

Filmul se deruleaza ,o noua imagine mi se contureaza !

? Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

? Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Shi isi joaca bine Rolul, inOcenta, chip pervers

? Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

? Speri s'ajunga ce'si dorea, sa'nvete sa lupte pentru vise pline. Sa'nvete ca fericirea ei e departe de tine.

? Amintirea ta mi'e dusmanul cel mai de temut, si cand dragostea vorbeste parca tot Pamantu'i mut!

? SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa mintsi atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replik mea !

? Am gre?it... ?tiu frate da nu mai am ce sa fac ?i ce vina am eu ca n.am ?tiut cum e?ti,de fapt?"

? Poate pentru o clipa ?i tu ai fost fericit,dar eu ?i.am mai zis frate ca totu` are ?i-un sfâr?it.

? Ma Urasti? Problema Ta.•Tupeista?Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine! •Vrei sa`mi devii prieten?Demonstreaza`mi ca meritzi •Indiferenta?Daca nu ma interesezi •Te urasc?mi-ai dat motive •Falsa?Doar cu unii •Te Deranjez? Iarta`ma,Chiar Nu`mi Pasa

?Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy?

? Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

N`o sa`ti dai seama .niciodata cu adevarat . .

O persoana draga pentru tine ce`a`nsemnat !

Decat dupa ce o pierzi . ea a plecat .

Te`a lasat sa te gandesti .la ceea ce`ai aruncat

Ai dat cu piciorul .atunci cand ea te-a rugat . .

Desi traiai un vis frumos .l`ai ignorat

Acum e prea tarziu sa repari ce ai stricat !

Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat !

Oricum ea ramane in suflet .urata .sau iubita . .

Ii faci loc acolo .ca sigur merita

Desi mi-e dor eu te resping. Desi te vreau nu te ating. Desi-mi vb, eu nu te ascult. Tu ma iubesti, eu te alung.

Dabea astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iartama ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !

Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

"Nu mA cuNosti ___ sPui cA SuNt fitsSOaSa ___t3 aScUlT aT3nTa sI iTi sPuN: `cHiaR Cr3Zi cA iMi pAsA?`"

Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, da-ti seama c-ai gresit,Iubirea pentru tine era un fel de joc usor,Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca d0r.

Vrei sa schimbi ceva,e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii
si mai proaste.

Crezi ca-mi pasa de tine ?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Fara dragoste suntem orfani de toate fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc .

Ce sa scriu?…nu incap decat 160 de caractere…oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

Nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi din nou nodul ramane

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!…

Picioarele tale sunt obosite?Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua….

Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine .dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…

A te indragosti este atunci cand ea adoarme in bratele tale si se trezeste in visele tale!

Iubirea e un cantec ce toti il canta des dar nu la toti el are acelasi inteles.

De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde .

Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga! caci vei regreta…!

Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta pana si iubirea…

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

Pierduta lucire din raza de luna frumoasa mea umbra nebuna frumoasa lumina scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele…

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.

Cand iubirea acel puf de papadie ce vine mereu si pleaca cu primul fir de vant va trece si pe la poarta ta atunci vei sti ca m-ai intalnit…

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire…

Fara IUBIRE nu exista viata! IUBITI-VA! Si alungati bezna aceasta ce ne sugruma in fiecare clipa!

Dragostea sau Iubirea este un giuvaer de mare pret dat in dar fiecarei fiinte umane. Daca l-ai pierdut viata ta nu mai are nici un sens…

Dragostea… darul cel mai de pret al omenirii… traim pentru dragoste… pentru o felie de iubire…

Cand amintirea iubirii iti da fiori sa stii ca este un gand de-al meu trimis spre tine… pentru a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

Dragostea e ca o stafie. Multi vorbesc despre ea dar putini o vad intradevar.

"Problemele aduc experienta, iar experienta aduce intelepciune.

Daca toti oamenii ar sti ce vorbesc altii despre ei, nu ar mai exista nici patru prieteni
in lume.

La ce bun atatia prieteni? Unul singur e de ajuns, daca ne iubeste !

Îndrazneste sa te folosesti de mintea ta.

Fiecare dintre noi avem dreptul dezamagire . (Octavian Paler)

Nu putem invata fara durere.(Aristotel)

Viata e un mister. Nu iti pierde vremea incercand sa il descifrezi.

Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore De catre oameni care nici nu te
cunosc.

Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba

Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuit cu mine însumi.

Vrei sa ma ranesti sau vrei sa ma folosesti pentru a-i rani pe altii?

Încearca sa stii totdeauna ce vrei.

Ochii dezvaluie puterea sufletului.

Fiecare zi traita e o competite

cu un zambet treci cu mai multa usurinta peste toate .

"Atitudinea face diferenta"

Sa fii ce vrei tu sa fii, nu ce vor altzii
Sa faci ce vrei tu sa faci, nu ce fac altzii
Sa gandesti cum gandesti tu, nu cum o fac altzii-Vescan - N-o sa ma vezi"

Daca nu incetezi sa crezi numai ce vrei, pierzi

Multi prieteni, putine suflete,
Multe lacrimi, putine zambete.

Inveti sa razi doar cunoscandu-ti plansul...

Fi atent la greseli incearca sa le corectezi
Lupta pentru tine o sa te ambitionezi
Treci peste toate a fost un hop in viata
Vor urma si altele tu priveste doar in fata!

Imi rupi inima-ti rup capu

...si daca realitatea e cruda am s-o pun pe gratar [paraitii-fara resentimente]

nu exista cuvinte mari
ci doar capete mici[cheloo-reactii adverse]

Marile incendii se nasc din scantei mici

Hai sa fim seriosi si ti-iti place .Daca nu ti-ar place mai lasa in pace!

I don't like to be bad I'm just tired to be nice

Daca vrei sa fiu numai a ta nu te grabi si nu dispera vrei prea mult din prima zii nu ma cunosti si nici nu ti-as dorii

Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna"

prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresec

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres,dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Pup funda?

| pufulete_5719 a răspuns:

Heyy!

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai demult...Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importantza,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multzi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentze

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar qum baietzii nu au reushit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fii greu , tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusha ta!Am sa'ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat,si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da , insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta" ,gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul,Tu eshty doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA!si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special , Are zile in care parul ii sta ca naiba ,si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani?Banii n-o sa cada din cer!Vrei prieteni?Invata sa vorbesti sincer!Vrei respect?Invata sa respecti,sa oferi!Trebuie sa meriti tot ce ai!Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange !Capul sus sunt alaturi de tine !Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi?Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima,de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea,de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar ,ci prefera caracetru care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva ,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti!Cine e destept sa-nvetze,prietenii au multe fetze!

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila,cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie ,ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum snt o alta fata!

Eu,imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc,da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu . da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau !

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . ptr.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !
regrete , lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri , si ai ingropat ziua de maine !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa'ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine,nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

Statusuri de suparare 1: " Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "
Statusuri de suparare 2: " Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "
Statusuri de suparare 3: " Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "
Statusuri de suparare 4: " Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "
Statusuri de suparare 5: " Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "
Statusuri de suparare 6: " E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU ! "
Statusuri de suparare 7: " In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "
Statusuri de suparare 8: " E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "
Statusuri de suparare 9: " Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "
Statusuri de suparare 10: " Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "
Statusuri de suparare 11: " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "
Statusuri de suparare 12: " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine! "
Statusuri de suparare 13: " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "
Statusuri de suparare 14: " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… "
Statusuri de suparare 15: " Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "
Statusuri de suparare 16: " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "
Statusuri de suparare 17: " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "
Statusuri de suparare 18: " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "
Statusuri de suparare 19: " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "
Statusuri de suparare 20: " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "
Statusuri de suparare 21: " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "
Statusuri de suparare 22: " Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "
Statusuri de suparare 23: " Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "
Statusuri de suparare 24: " Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "
Statusuri de suparare 25: " Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… "

Statusuri de suparare 26: " Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva… "

Statusuri de suparare 27: " Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "

Statusuri de suparare 28: " Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… "

Statusuri de suparare 29: "Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea… "

Statusuri de suparare 30: " Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu… "

Nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! CAnd t0ti prefacutii se prefac ca` stiu . ridica d0ar degetu` mijl0ciu`? !

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi"[

Ce simt pentru el.Ce simt cu adevarat nu va disparea nici cu timpul.Nici cu altcineva. Pastrez secretul pe care numai EL il va putea vedea!:X

>Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Si`tzi zice : "Draga, nu ma privi cu ura, te iubesc ,da' prietena ta-i mai buna

Iti revi repede,e genial Se linge pe buze,e subliminal, privirea cea lunga,te-alunga spre ea te`ntrebi : oare ce vrea?

"♥ Sentimente uitate!Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult? .♥"

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti ! ♥"
\

ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost

Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată

♥ Prea dureros,prea repede,prea greu,dar te ridici! Chiar daca timpu` lasa cicatrici ♥"

Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot , NU crede nimic. Asa castigi respect

privirea mea nu sparge gheata! dar pe tine te face bucati!

Spun ca nu-mi pasa, mie imi pasa sa stii; Spun ca plec azi, da' o sa ma-ntorc intr-o zi; Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor; Spun ca sunt ok ,cand de fapt nu-mi e usor

Accepta`te pe tine fara masca,Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca,Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

Gelozia nu e lipsa de incredere e frica de a pierde pe cine iubesti.

^[diferenţa dintre infidelitatea celor două sexe este foarte reală, încât o femeie indrăgostită poate ierta infidelitatea. Lucru imposibil pentru un bărbat.^

Ea cand e suparata, nu te injura. Ea pur si simplu nu se uita la tine, nu iti vorbeste, nu te asculta. Te face sa te simti "zero" in fata ei. Nu te considera. Indiferenta devine cea mai buna prietena a ei. ♥

Tu ai sa strigi eu n-am s-aud. Tu ai sa plangi eu am sa rad. Dar nu vreau sa uiti ca f0st candva Intamplator in viata ta O inima ce te iubeaa;x

Nu exista idei gresita , doar drumuri alese prost, Nu exista nu pot , doar nu gasesc nici un rost Nu exista moarte, doar cea mai simpla cale de scapare Nu exista plictiseala doar distractie in declin.

Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga,sa simta ca traieste!Caci stii mai bine ca oricine ea,intr-un sfarsit,tot se ridica si zambeste!

Zambesc atunci cand se intalnesc,plang cand se cearta,dar indiferent de fapta,ei se iarta si se`mpaca!

Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o glumă. E ca la meci, ocaziile se răzbună.

Un zambet nu costa nimic, dar poate cumpara totul

●Toate trec asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme ●

●Tu nu iubesti tu doar vorbesti si cand e nevoie de tine lipsesti!●

Un prieten este cineva care te ştie pe dinafară şi încă-i mai place ce vede.

.Printre buze spune "Iar te simt,nu mint" Nu crede,minte,nepăsarea ta o face să creadă că simte. Sunt doar simple cuvinte. Nu te lăsa dus de val, spune-i că viata merge înainte. Ţine minte că lacrima de adevăr e rece.
Tot ce-i interzis. E palpitant.

Corpul aproape perfect. Cand te`ai uitat la fata. Ai` vazut un copil inocent. Da mai tarziu ai descoperit cum era ea. Pe cat de frumoasa pe atat de rea`!;

●Zambetul tau e fals ca de obicei. Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata,care era preferata ta odata !●

Chiar daca el n-o sa-t i mai spuna "noapte buna" sau pe strada "Buna", Ai prietene care te suna sa-ti spuna "Fata esti de 1000 de ori mai buna" .

Ce e o amintire ? Nu e nimic ! Nu o poti vedea , nu o poti auzi , nu o poti atinge. si totusi e atat de mare incat n-ai puterea de a o distruge sau a o uita.

N-au ramas decat amintiri , tu te-ai schimbat . M-ai facut sa plang prea des , am renuntat.N-au ramas decat pozele pe care le-am pierdut , o data cu gandul ca mai demult te-am avut.

Femeile vor sa fie iubite , sa fie ascultate , sa fie dorite , sa fie respectate , sa fie cautate , sa fie considerate de incredere si , uneori , doar sa fie tinute in brate

Zambet Fals Si`o sa uitatzi ca m`atzi vazut vreodata razand .Inocenta Moare. si-atunci de ce s`o mai cer ? Speranta doare . Si de ce sa mai sper ? Ura e floare. Si-am ajuns s`o prefer.

Sufar si nimeni nu ma intelege, Plang si nimeni nu ma vede, Tip si nimeni nu ma aude. Inima mi-e ranita. Plange in singuratate. Ca tu esti prea departe.

Nu inceta niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau.

Origoliul meu e mare! N’ai decat s’o’ncerci cu mine... Daca pleci sti bine… Nu ma mai intorc la tïne!

Cand zic gata,pai chiar e gata! N’o sa sterg tot ca sa’ti iert fapta! Sunt solutii. Exista mereu alta. Imi pare rau doua zile Dupa care gata! Uit trecut! Uit timp pierdut! Uit sentimente! Uit tot! Da’ nu uit de antecedente. Trec peste orice momente!

Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Imi place cum zambesti. Imi place cum iubesti perfect! Imi place cand gresesti. Ca-mi place cum ma faci sa te iert.

Sper sa iti fie dor de mine cand ma asculti Cand te gandesti la noi sa nu poti sa ma uiti Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea Stiu ca o sa-ti gasesti pe altcineva.

"Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!"

O femeie ofera sex pentru a primi iubire. Un barbat ofera iubire pentru a primi sex.

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic iar daca am pierdut ceva inseamna ca nu`mi trebuia

Urasc cand trebuie sa raspund : " NIMIC ! " , cand de fapt as vrea sa spun atatea .

O despartire e precum o oglinda sparta. Mai bine o lasi asa,decat sa te ranesti incercand s-o repari

Noaptea trecuta o lacrima mi s-a prelins pe obraz; am intrebat-o : " De ce ai aparut? Mi-a raspuns : "Este cineva atat de special acolo, in ochii tai, asa incat nu mai era loc si pentru mine

Si cu toate ca am pus punct spunand ca s'a terminat sufletul va spune'n gand: "n'am uitat"

Cand totzi se asteapta sa`mi dau cu parerea. Eu raman in tacerea mea si le admir neplacerea. Ei raman surprinsi. eu sunt o fire vorbareata dar mai am si eu astfel de momente in viata. Curiozitatea ii trage in jos pacat ca eu nu simt acel miros

Ce usor e sa-i faci pe oameni sa creada o minciuna si ce greu e sa le-o scoti din cap !

Pentru El esti doar o simpla fata , Mai mult de atat n`ai fost niciodata.`!`El la tine nu tine ,De atatea ori te-a facut sa te simti un nimeni [;

Vreau un baiat al carui zambet sa ma topeasca, un baiat care sa ma stranga tare in brate, un baiat care sa se uite in ochii mei fara a`mi spune nimic iar eu sa inteleg totul

Dintr-o data te-ai schimbat. Mi-ai dat de gandit, ceva s-a intamplat. Nu stiu daca-i vina mea. Ca te-ai plictisit sau iubesti pe altcineva?!

"♥La prea multe sentimente nu pun botu,instinctul meu pervers ma face sa vad de la sine totul nu sunt marioneta ta imi voi atinge scopul. multi ma copiaza ,putini ma egaleaza♥"

Esti printesa, dar viata nu iti e regala. El te minte, te inseala duce o viata ilegala. Vorbeste prost la lume. Tu-l suporti cand face anumite glume. Nu-s bune, prietenele tale nu-s nebune. Cand zic ca el uneori nu spune pe nume.

Vorbe Spuse`n Vant. Cuvinte Irosite. Au Fost Doar Abureli. Dar Le Voi Tine Minte!

Iubeam totu la el. Imi placea cum zambea,cum mergea. Imi placea sa ma uit la el cum fuma,ii iubeam stilul,cum se imbraca .

Iar el mereu va spune` . Tu m`ai inselat . Iar eu` voi raspunde . Tu m`ai provocat` !

O minciuna spusa destul de des devine adevar

Hai gata , ajunge , iti dau voie sa taci . Nu plange , nu se merita stiu ca te prefaci. :

Ma simt ametita , inchid ochii si respir , si dintr-o data ma trezesc plina de-amintiri `

Crezi ca te iubeste ? ` Nuh` . Crezi ca te vrea pe tiine . ? Are o printesa ca mine . Ti-a zis ca te vrea ? Mintsea` Vrei un sfat ? Nu mai comenta`

Fii constient ca daca plec,plec defintiv. Stii cum sunt.Stii ca n-am nevoie de un motiv solid

Nu faci nimic. Ai impresia ca eu stau sa te astept. Dar defapt eu ma indepartez incet. Te uiti atent. ma privesti cu regret. asupra mea nu vei mai avea nici un efect!

Esti jalnic si o sti prea bine!Nu ma ura ca sunt mai desteapta ca tine!:-“ Urate`ti prietenul ca intoarce capul dupa mine,chiar si cand e cu tine!:

Sa nu plangi daca il vezi cu alta pe strada. Ce dreacu ,fata Tu esti cea mai important.a

Are o aura ce te`atrage Stie ca o placi de`aia nu te lasa in pace E atat de tacuta . Misterul iti provoaca o privire pierduta

Le tine pe restu` la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vre-o zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.:-

Nu face dintr`o persoana totul . Pentru ca atunci cand va pleca, vei realiza ca nu mai ai nimic.

Crezi ca Totu` iti Apartine. Potzi sa Ai Orice. Insa Nu Shi` Pe MiNE

M`ai pierdut.Nici nu mi-ai dat de`ales!Dar`a venit altul.Mult`mai bun`Bineinteles

sta cu tine si se gandeste la mine...se uita la tine dar ma vede pe mine...te saruta pe tine si ma simte pe mine ,inchide ochi alaturi de tine dar tzeapaaa ma viseaza pe mineeeeee

Nu mai sunt copilul cu slabiciuni de alta data . Acum sunt slabiciunea altora cu caracter de piatra

–>Cu tacerea mea te’am chinuit . Nu te sunn nu fakk nimic :X meRitssi sa fii Pedepsiitt.:X La ktt de mult miai gresit

Te uiti ca fraieru`in trecut . Si-ti dai seama ce-ai pierdut . Ma vezi ca zambesc frumos . Si-ti dai seama ca ai fost cel mai mare prost

degeaba spui ca ma iubesti cand azi vi si maine pleci ... tu cu alta te intalnesti ...si pe mine kipurile "ma iubesti

Intr-o zi ma vei cauta in fiecare "ea"; asta daca nu o faci deja. Niciodata n-ai sa poti uita. Degeaba incerci, degeaba te minti; Inima ta este inca a mea!

Nu ma atinge,nu plange,si stii ceva?Lacrimile tale nu mai au de mult efect asupra mea…

Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea

"Imi place vrajeala ta,dar sa nu intelegi gresit!Dak tzi’am zambit nu inseamna ca m’ai prostit!;

? Cu indiferentza ta` M`ai facut mai tare` Acum nu`ti convine` Dar incet, incet` Calc pe urmele tale` Si abia acum vezi si tu` K indiferentza doare ! ?

AcUm DuTe!Fa Ce VrEi !DaR Sa Nu MaI Ai TuPeU Sa PrIvEsTi In OcHiI MeI.:

Dureaza doar cateva secunde sa deschizi rani profunde in inima celor pe care ii iubesti...dar dureaza mai mult pentru a le inchide!

daca vrei sa fi fericit o clipa, razbuna-te... daca vrei sa fi fericit o viata, iarta.

• Adevarul este frumos, nici o indoiala… dar la fel sunt si minciunile.

• Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri.

• Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.

Dragostea este un joc ciudat: sau amandoi castiga sau amandoi pierd ...

Un om care isi doreste ceva va gasi o cale. Un om care nu isi doreste va gasi o scuza.

Astazi la biserica am vazut o doamna care vorbea la telefon si fuma ... sa scap berea din mana nu alta DND bunica la pc , nu dati buzz ca face infarct Tanara, draguta, sexy, fara obligatii, 90-60-90, 1.60 m, plina de viata, exotica, misterioasa, amatoare de senzatii tari, vand camion! Prietenii falsi sa imi dea un Buzz...astazi fac prezenta. -DND dnd am zis
-nu fumez,nu ma droghez, nu injur ba bgm *** mia cazut tigara in bere !
- Am draci….caut exorcist.
-Exista o lume mai buna. dar este foarte scumpa.
- Mai available ca oricand!
- Invisible… pentru idiotii cu intrebari stupide.
- Daca n-ai avea picioare nu ai purta papuci…atunci de ce porti sutien?
- DND violatorii vor fi impuscati. Supravietuitorii vor fi impuscati iar
- Hey am ceva ciudat in calculator. Ah, era poza ta.
- Nu sunt anti-social, pur si simplu nu imi placi.
- Nu sunt la comp pentru ca astept sa fii offline.
- Oricine are dreptul sa fie prost, dar si abuza de acest privilegiu.
- La pescuit…Nu deranjati si nu dati BUZZ cã-mi speriati pestii
- Adevarul n-are pretz, de-aia n-am de-ales si-tzi vand minciuni
- Munca nu a omorat niciodata pe nimeni…dar de ce sa risti?
- Viata asta e d ***, iar tu esti plin de viata.
- Am avut o noapte ALBA! Sper sa nu am o zi NEAGRA!
- Am citit ca tutunul dauneaza grav sanatatii…Asa ca m-am lasat de citit!
- Planeta e plina. Du-te acasa.
- Stii rutina: Tu imi scrii mesaj…si eu il ignor.
- Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete !
- Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta. da’ si cand ies din inchisoare.
- Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut. - A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.
- Este bine sa lasi bautura … insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.
As vrea sa ma scald goala in ochii tai albastrii ca marea

Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Itzi spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Sa ai grija cum t p0rtsi cu mnee` daca` mai vrei s` tsin la tnee`! K snt prea dulcee` cum m` p0rt cu tnee`, n`am aere ca sh tnee`

Heyyy`, strange`ma in bratsee`! Dak` vrei s` intselegi ce e`n inima mea t r0g nuu` mai plecaa`

0 sa`mi intselegi pr0blemele la timpuu` p0trivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pretz! T simtsi pr0prietaruu` me0, snt mai mult decat atat! Crezi ca snt un tr0feuu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mnee`! K nuu` p0tsi s` respiri, atunci cand e0 nuu` snt langa tnee`!

M`am schimbat sh p0t visa acum ! Nuu` mai vreauu` s` cer, v0i 0btsinee` 0riqm !

Sh nuu`mi pasa d nimic! Imi traiesk viatsa dup` bunul meu plak

Frumusetsea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e d0r s` te privesk fara s` spun nimic . Mi`e d0r s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea kre mie`mi lipsea sh`ai umplut d0ruu` din inima mea

Nuu` mai visa frum0s, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tsine unitsi p amand0i sh sntem d0ar n0i

De atata barfa m`am int0xicat, dar s` stii` ca 0muu` nebarfit e 0m ratat

Lupta ptr cne t iubestee`, baga`tsi pla`n cne`tsi greseste`!

E0 nuu` cred in tacere, nuu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă , iubită si amică . poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia dOare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

.•[O faţă de [PRINŢESA] !
Un corp [INDECENT] !
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

.FrumusetSea nu` se maSoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai sătuRat Să'ţi pui viaţa Ca o întrebaRe.
ţine CapuL SuS, ChiaR daCă dOARe taRe.• .

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]

.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

. Ink` 0 data, iar sh din n0uu`, t` fac high cand tuu` t` simtsi l0w

Cand ai bani t0tSi` sunt
"to family".

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta kre inca te mai minTe . . Sh nu`i nimeni langa tine kRe sa te alinTe .

Oare . Fara ea ai fii la fel ? Da 0are . Fara ea te`ai simtzi altfel ? Caci daca e departe , nu te mai simtzi intreg . Spui : " Pune`0 intr`0 mie de fete ca t0t pe ea 0 aleg.

Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere skuze t_a_r_f_a.=]

Xx . [[`tsi-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`! .
Acum`ejti mai de cacaTh`. ! winking
. ce s`a intampLat`? surprise
tsi-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimath`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

;x .plαng ιn ħoħotє dє rαs . dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! 'tє`n mortιι tєι.[]. ;x

ღ•°Iubeşcღ•°

Îţi aduci amitne de ea ?! .Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna ,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

Mi`e dor să te strâng în braţe,să te sărut.Mi`e dor să îmi vorbeşti ,mi e dor să te ascult!
M sincer tot ce-mi doresc,zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera,ti-am zis sincer '' Te iubesc!"

Nu mai da vorba mai departe.O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial .

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?

Parca o parte din tine încet se rupe, când vezi ca'n ochii ei se duc prea multe lupte !

Priveşte`мă`n ochii să`nţeℓegi .sentiмenteℓe pe cαre nu ştiu să ţi ℓe spun

Nu'i aşa, puiule ? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine !

Sa nu iti fie frica In jocul asta sunt amanta , iubita ,si amica

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat , e simplu`.

Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta . Poate vreau sa fiu a ta , poate a altuia

● Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti.

# şi vei privi în ochii mei . eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă

Nu`ţi dOrii niciiOdată perfecţiiiunea ,exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc !

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă.Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Pisii.nu fii speriată .dacă vroiam să ţi`l iau il luam de prima dată!

Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X

De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că , acolo , undeva , el încă ma iubeşte

Spune repede ce vrei , acu`, hai! Dă-mi un motiv să-ţi dau ce n-ai

Cine sunt eu să ma pun în calea ta ?! În calea fericirii tale dacă ţie`ţi place aşa.

În jocul ăsta nu îmi e frică…sunt amantă , iubită şi amică . Poate lumea crede că sunt sora ta mai mică , fără să ştie că eu pentru tine sunt unică

Mi-e dor de toate , şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!

Nu ştiu ce respecţi tu,eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter .

Aude ce vrea`. înţelege numai ce`i convine`.oftică te că nu o doare de tine .

#. Era ciudat ;-s . Dar începeam să mă obişnuiesc . oricum , de răzgândit nu mă răzgândesc [-x

Poţi să suferi,să disperi sau să trăieşti .Totul are preţ,depinde cât plateşti.

Rasul ei copilaresc ti-a ramas in adancu' sufletului . e inocenta , dementa , dulce când vrea . şi ar fi putut fi . doar a ta !

Crezi că sunt o oarecare ? Văd că inima te doare !

Dezamăgirea şi`a făcut prezenţa la un moment dat ... Şi-am aflat că nu eşti ceea ce`am sperat să fii

Totul.Că e vorba de tine,nu de alţii !

Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea" !

E special ce se întamplă cu noii Avem şi soare Avem şi ploi`!

Să te schimb nu pot,la tine îmi place tot ce nu suport.

Doi paşi,aruncă`te de la înălţime,aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine. : ]

Tu spui "lasă,va trece tot",dar se întâmplă iarăşi . Atâtea faze de căcat din partea falşilor tovarăşi

Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată , nu se naşte a-2-a oară !

Mi-e dor de anumiţi prieteni :X ce-au însemnat mult

Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!

# Snt`clipe si clipe din trekut`kre au trekut`sunt momente in care sincer m-a durut`[]`sunt clipe care au fost uitate[]`sunt momente in viata in kre nu poti `treke peste toate`[] #

Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare !

"Ce e dincolo de fata asta stiu doar cei p kre i-am facut sa plnga in viata asta .

Te rog sa zambesti si sa'ti amintesti ca fluturii traiesk doar o zi pe pamant :[

Tu nu vrei un Logan...vrei un "Mertan"
Cand te faci mare stii bine ca tre' sa fii un barosan

Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.

Calcă-i în picioare...Arată-le că nu te doare...Spune-le în faţă tot.

Ştii că cel mai greu ţi-a fost să-i alegi,acum dispar. Când vezi că aproape orice prieten. Se transforma-n adversar

Măă suPer piSh pe tinee` Adu`Ţi amiNte ca şi tuu` ai facut`0 când am avUt suPer nev0ee` de tinee

Într-o lume aşa mare târfele te sapă în continuare

Spui cuvinte mari , că îmi eşti prieten frate?! bwăă , nu cuvinte vreau,eu vreau fapte

"Fii falsă . Trişează des . Să fii sigură că vei câştiga un joc pervers . Lumea joacă doar p interes .

Pentru cine mă acuză c`aş fi uitat de unde am plecat [_|_] .mă faci să râd niciodată n`ai ştiut de unde am început .

Dacă mâine o să mor asta e . Toată`lumea o să`întrebe`'de ce?' . Nimeni`nu o să`plângă`la nesfârşit , şi`după`o lună : "asta`e . A`murit`! "

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Si`nchide ochii !Asculta asta macar .Hai sa fim copii .Iar! .Iaar ! Iaar !

Atunci , copile , spune-mi cu cine , cine-ti vine,cand tu o vrei doar pe ea ,sau ea pe tine ?

^Am un zambet fals, pe care toata lumea`l crede . O fac doar sa-i arat fraierului ce pierde !

^Orice film, prietena, sau carte, sa`ti povesteasca despre mine inca o parte . De lucrurile bune, daca n`o sa mai fiu, sa iti dai seama dac`o sa fie prea tarziu

`Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa`mi aduc aminte .

Combinati pizde in Mercedes Benz, nu`s in top trends, dar sunt la prietenul tau in top friends b-)

O doare ca stie ca nu esti langa ea .
O doare ca esti cu alta,
dar o consoleaza gandul ca e in inima ta .

A fost doar o simpla` intamplare nimic special insa daca privim din alt punct de vedere . am avut de pierdut amandoi la final

Inevitabil . totul a devenit frumos .

O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasu` si nimeni nu`l va da inapoi.

Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor . şi dor . unele momente încep să cred că niciodată nu mor .

Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Mergi usor prin ploaie ca nu ai de ales.

Dar nu ştiam că mi-era dor de acei ochii căprui

Indiferent de ce ar spune si de ce ar face, e mereu cu tine, te place

S†iu cå vяei` ,dαя nu pяeα pσ†i. `.Cuм vяei †u,` αsα vσя †σ†i`:╳.

#. Zâmbete în exces [ ]. Priviri pline de interes [ ]. Nici un motiv de stres [ ] .

Ea nu uita niciodata prin cate au trecut , iar el cand o priveste ramane mut !

#. Dar vezi prea bine că e fericită şi nepăsătoare`

#. În ziua de azi se cam vând toate şi o ard îm parcuri sau clădiri dărâmate

*. Nu e totul perfect , dar o să fie .

●Spui punct`. Dar nu se termină niciodată ! Pentru că te atrage ca nici o alta fată

Esti locul in care tot timpul m.am intors Tu ma aduci la normal cand totul e pe dos

• Ştie` când` să râdă`,Când să fie` supăRată`,Când in `ochii tai `să fie `singura faTă `ImpOrtantă •

Atunci când ai s`o strigi să`ţi aduci aminte : Tu ai facut`o să nu vrea să`ţi mai răspundă !

Şi câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă. !

Te atrage...dar te si enerveaza felul ei de a fi.Zici mereu ca nu te intereseaza persoana ei...dar stii prea bine ca nu`i asa.Mereu vei avea o slabiciune pentru ea!

Mai ştii? Iţi plăcea să o vezi râzând...Ea tot cu zâmbetul a rămas,iar tu tot cu ea în gând.

Şi n`am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară

Tu ai invăţat`o că nimic nuu` se uită . că nu totu` se iartă . Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dathăă` !

Ar fi interesant sa stii ce am de spus dar nu`mi mai bat capu` ! Sa rezumam treaba uitand unu` de altu` !

Mai bine te prefaci ca nu`ti pasa. Si daca nu`ti pasa, nimic nu te mai afecteaza!;x

Asa ca fa ce vrei sa faci , numai fii naiva . Inima lui nu a plecat , habar nu ai ca esti captiva.;x

A inceput ca o gluma,la un suc,prostii Nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi;x

Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!"

Stiu ca ma adori, Ce caut in mintea ta? Oare ce`ar spune prietena ta?

Si timpul trece parca mai incet,ca atunci cand parea totul perfect

De`asta tot ce`i frumos dureaza al dracu` de putin !

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine .;x

Hai` du-te şi nu privi în urmă .

Ce aştepţi ` invitaţie specială ?! seara asta o să fie fenomenală hai ia un pahar ` stai , nu lua suc ` eşti la grădiniţă sau in club ?! :o`

Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "lasa-mă,n-o face!"

•Dar Eu` zambesc . Caci drOgul nu`l mai i`au ! Te am in fata mea . Si tOtusi`.nu te vreau` !

Spune`i orice că n`o interesează nu bagă în seamă bârfa spusă de vre`o proastă apropourile pe care una lume le bate .rămân doar vorbe

Daca ma gasesti vreodata am nevoie sa ai incredere .

Dozeaza-ti esenta in cuvinte,cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

Curcubeu, cameleon sau cum vrei tu sa ii zici,in ton cu orice sezon portocaliu, violet verde-aprins perlat, m-astresat in pu*a mea atata gri metaliz

Un alt apus de soare, frăţioare! ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare !

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama! dar daca maine dispare, ai sa vezi ce mult inseamna ;x

Sa nu crezi ca te'a uitat. Comportamentul ei te face sa crezi ca nici macar nu i'a pasat. ;x

Am rănit multe persoane , poate asta mi-e firea. Doar nu credeai că în viaţă te înşeală doar privirea . Însă doar un lucru îl ştiu foarte bine : că ''îmi pare rău'' n-ai să auzi de la mine

E ca o jungla acum In mintea mea e numai ceata si fum.

Drăguţa mea , mă amuzi foarte mult cică nu ştiu de unde am început ba ştiu foarte bine , tu nu ştii că mă piş pe tine

Sa`ti spun ce m`a facut sa ma gandesc la el.Era asa . saten,da si eu la fel ! Subtilitatea este cheia stii tu ,nu? Asta plus un zambet...numele si numarul !

[ movie `Păcătoasa` ] Te-am mirosit din prima si nu e de mirare,ca esti mai zdreantza decat presul ma-tii de la intrare!

Şi spui : "Gata! De dragul ei mă potolesc, că e prea mică şi o iubesc !

Că am plecat, că nu o să plec,unde am ajuns nu o să regret. Lacrimi nu o să curgă pe obrazul meu .Mai dăi in morţii mă.sii pe cei care mi.au vrut rău

Dacă vrei voi fi a ta până în pragu disperării.Jur că o să fiu aici până la capătul răbdăRii.Şi să închei , mai zic ceva să vedeţi aici cultură . Crede`mă că şi băieţii pun guriţa sub centură

Şi-n 2 săptămâni m-ai cunoscut cât alţii intr-o lună, Am şi o parte întunecată , dar ţie ţi se pare bună

Când ieşi fără el, nu te controlează, nu te sună, Tu ştii că te iubeşte, dar nu vrea să ţi.o spună .Ii place să facă anchetă ca un procuror , spune zi de zi "dăcă mă înşeli te omor"

Calcă`ţi pe orgoliu şi răspunde`mi la întrebare: • Dacă te`aş călca şi eu pe inima . ce zici,doare ?

Raman in urma ta Lacrimi ce ard si sting, Raman si eu un suflet Gol de tine plin.

Stai, e prea devreme-acum , încă mai poţi să visezi , lumea nu e ce crezi, nu te grabi să o vezi

Am făcut lucruri pe care acum le regret. Dar dacă nu învăţ din greşeli o să le repet .

Acestea sunt vise colorate intr'o lume plina de nuante gri
Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers. Poate viata nu are rost, dar ce frumos sa ii dai un sens.
Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.

Nu mai e la fel, stii, nici nu mai poate fii Se pare ca visul de-o viata scade incet pe muchii
Stii ca e pretul pus peste tot,pentru ce mai traim? Stii cum e într-o lume ce vrea sa uitam ce simtim.
Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară , Asta nu înseamnă că o sa dispară!

Ser ca ti-au placut...FUNDA?:X