| Necunoscută a întrebat:

Hello all happy. Am o intrebare.Sunt o fata mai retrasa [nici chiar sa stau intr-un colt si sa plang sau chestii din astea] dar nu imi prea place sa ma dau in spectacol. Pana acum, nu mi-a placut nici un baiat. Am o colega care tot timpul e pe langa baieti [colegi sau altii], tot timpul se da in spectacol, tot timpul ma baga in umbra ei! straight face Astept un sfat, ce sa fac? Ar trebui sa devin si eu mai indrazneata, mai tupeista? Chiar rade de mine din cauza faptului ca nu am avut pana acum [14 ani] prieten. Funda pentru cel mai bun raspuns.happy

Răspuns Câştigător
| ambutisare a răspuns:

Sa te dai in spectacol nu, dar sa fii putin mai indrazneata da. Sa te bagi in discutii, incearca sa faci glume, sa te faci placuta.
Si daca rade de tine ca nu ai avut prieten pana la 14 ani ce? Oricum majoritatea baietilor vor sa profite de fetele mai mici si naive. Poti s-o incerci pe pielea ta sa vezi ca asa este. Dar repet, majoritatea baietilor nu toti. happy

3 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Hai măi, şi tu acum îi dai satisfacţie pentru că probabil observă că asta te deranjează.
Contează ce crede ea...sau ce crezi tu despre tine? Ai încredere în tine! Nu eşti încă la o vârstă la care să se râdă pe tema asta (din câte am înţeles ai 14, nu 90big grin), mai ai destul timp să îţi faci un prieten. decât să faci vreo prostie sau să fi cu unul doar de dragul de a fi, şi asta pentru a-i arăta că şi tu poţi, mai bine nu. E bine să fi un pic mai îndrăzneaţă dar să-ţi păstrezi şi capul. Deci sfatul meu: fă ceea ce simţi şi crezi tu că e bine, nu ceea ce cred alţii! Şi nu te mai stresa pentru mărunţişuri de-asteatongue

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pai si acum ce sa faci sa te schimbi doar pentru ca ea rade de tine? si dc sa fi ma indrazneata sau mai tupeista daca nu asta e felul tau de a fi? cei din jurul tau trebuie sa te accepte asa cum esti cine nu sa fie sanatos nu te merita ca prietenahappy dar daca u simti nevoia de o schimbare si chiar vrei.nimeni nu'ti sta in calehappy. succes:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai asa cum esti, cand o sa intalnesti baiatu care iti este destinat iti garantez ca nu o sa mai fi retrasa si o sa faci tot ce iti sta in putinta sa fi cu el(din proprie experienta)totul se va rezolva de la sine, pana atunci stai "chill". happy