| 30georgiana2006 a întrebat:

Hello! Am intrat clasa a 9-a la liceul pedagogic Galati(filo) si am cateva intrebari.
1. Cum sunt profesorii? (In special cei de limbi straine)
2. O sa am ore dupa amiaza?
3. As dori sa stau la caminul liceului si am auzit ca e strict (nu ma deranjeaza) am ora de venit inapoi sau daca sunt zile in care de exemplu vreau sa dorm la o prietena acasa trebuie sa ii anunt?
4. Care sunt conditiile caminului? Avem baie in camera?
5. Ce gasesc in camera de camin?
6. Mancarea e buna?
As aprecia din suflet daca ati raspunde macar la majoritatea întrebărilor.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. Profesorii sunt foarte buni pentru copii care sunt seriosi si invata si f rai, pentru puturosi.
2. Nu, orele la liceu se fac dimineata, dar uneori ajung pana la dupa amiaza.
3. Ai obligatia sa dormi la camin in fiecare noapte, fiindca se face prezenta si sunt instiintati parinti. Poti face cerere la pedagog daca vrei sa mergi undeva sua sa absentezi noaptea respcetiva, ca sa nu fie alertati parintiis au Politia.
4. camerele caminului au paturi de 3-4 persoane si baile sunt comune.
5. In ce privveste daca mancarae este buna, depinde doar de gustul fiecaruia. Unii o plac altii nu.