| Oiţăă a întrebat:

Hello!
Am nevoie de niste statusuri. Nu conteaza de care, sa fie cat mai dragute, frumoase, tari, triste, etc[intelegeti voiwinkingwinking].
Nu vreau linkuri sau sa`mi spuneti sa iau versuri de la melodii.tonguelaughing Am incercat si nu prea am reusit.
Deci, vreau statusuri scrise.:X:X:X
Dau Fundaaa`!:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Its' time for."I don't care"happy."

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor sa nu-ti mai pese uneori?"

In toate povestile de dragoste exista intotdeauna ceva care ne apropie de eternitate si de esenta vietii, pentru ca povestile de dragoste contin toate tainele lumii.[:X]"

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine!:X\\\

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi"[?]"

Unele iubiri nu prind rasaritul,altele traiesc doar pentru o vara, unele se pierd si le'nghithe timpu doar una te topeshte cand nu credeai co s'apara.[:X]"

Am inceput cu-nceputul si am sfarsit in cuprinsul imbratisarilor tale.[:X]"
Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri. :-

I care about you, I care about me... No, no worry, yes I`m able to be free! :d."

Plecând prin diferite stări in functie de combinări laughing."

Eiii bine nu incerc sa te conving... Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d."

Imi alerg timpul :-x. Imi aleg tipul preferat de baiat..."

"Iti spun … Să nu ma intorci iarăshi din drum … happy."

"Ei mi-au spus că timpul trece tic-tac...tic- tac. Că treaba se răceshte. :

"Sh n`am de gând, să te mai las curând... Sh totusi mă crezi pe cuvânt, chiar dacă o iei razând. :-x."

"Intr`un final, neashteptat... Lumânările se aprind. Sh`aprind durerile ce sting, amintiri aprinse ce ating..."

Intr`o oarecare masură e tare... Să crezi măcar pentru o secundă că ai lumea la picioare. :-x."

"Se spune că iubestiodata in viatză, o singură iubire... Atunci cum se face ca suferim la orice despărtzire? happy."

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant... whistling."

N`am dor de casă că nu m`am pocait. Sh lasă`mă frate să rulez linistit. :d

"Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lasi afara sentimente, clar, devi slab! happy."

Sh am intzeles odată cu timpu` că nimic nu`i moca!"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? blushing."

Dacă vrei sa pleci să stii că nu e vina mea. N`o să mă convingi, nu e vina mea.batting eyelashes."

"♥ Vreau sa zambesc, e dimineata love struck. Tre' sa'mi pastrez pofta de viata love struck! ♥"

"♥ Poti sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus smug! ♥"

Poate sa se puna si-n cuR si-n Kp. ca tot de mine aRe drag love struck blushing"

"♥ Dar esti departe! Te vreau aproape love struck! ♥"

Si am alergat sa invat sa visez! Si am alergat sa invat sa iubesc. straight face oh go on! ♥"

"♥ Stiu ca sunt pe lume mii de flori love struck! Dar numai tradafirii imi dau fiori love struck! blushing. whistling. ♥"

"♥ Ezita sa crezi ca viata e trista love struck! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing. ♥"

"♥ Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult? straight face sad.♥"

"♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri blushing! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.love struck! ♥"

"♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti love struck! ♥"

"♥ Stii si tu, au trecut momentele.Doar eu si cu tine love struck Ia spune, iti mai aduci aminte? love struck. ♥"

"ti-a zis ca nu se mai poate? NU o lasa sa plece. Stii ca ea este singura care te intelege. Iuubestee`o. Fa`o sa uite ca ai fost"

Baftă!

1 răspuns:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry, be happy(nu te ingrijora, fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!; x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12. Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13. Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14. Learn from yesterday,live for today, hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine)

15. Good friends are like stars.you don't always see them, but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying. tired of trying.Yes! I`m smiling! But inside I`m dying...(M-am saturat sa plang.M-am saturat sa incerc.Da! Zambesc! Dar inauntru mor.)
Fundaaa plzz; x