| pitikaaaa a întrebat:

Hello, am si eu o mica (mare) problema (intrebare)
sunt cls a7-a si am 14 ani
iar la mine in scoala e un baiat fffoarte dragut(deci toate fetele stau in limba dupa el).Si...sa zic asa ma aflu si eu printre fetele acelea.insa eu sunt putin mai diferita, deoarece nu prea am tupeul sa vorbesc cu el fata in fata.Insa vorbesc pe mess cu el(dar nu foarte des).

Ce as putea face sa ma observe?
Sa ma bage in seama?
Sa stie despre mine.

Va rog sa ma ajutatiiiiiiiiiii

sa imi spuneti ce as putea face...
aaa si am uitat sa mentionez faptul ca tipul e mai mare ca mine cu un an deci e clasa a8-a
Si.nu as vrea sa fiu cu el... mi-ar place doarsa fim amici.winking

Styu probabil intrebarea pare stupida...winkinginsa orice raspuns mi-ar fi de folos.:X

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Simplu. Un prieten comun te poate ajuta.Il interoghezi pe amicul comun despre ce ii placi popularuluioh go onVeti gasi astfel mai multe subiecte in comun de dezbatutbig grin

| Unique a răspuns:

Da incerca sa nu pari sisperata dupa el, explica-i si pe mess ca ce -ar fi sa fiti amici? intreba-l dar nimic mai mult si poate el te intreba inapoi de ce doar amici de ce nu vrei mai mult? daca te intreba asa inseamna ca te place si el, sau vorbeste-i sincer ca uite cum sta treaba sunt foarte multe fete disperate ins coala dupa tine insa eu nu si chestii dinalea spune-i ca ai vrea doar sa fiti amici sa va ajutati reciproc, etc chestii marunte poate iese ceva laughing

| Ros3Blu3 a răspuns:

Pai nu e mare lucru daca vrei doar sa fiti prieteni big grin Asta se face simplu happy Incearca sa devi o prietena buna de a lui aprobai toate ideiile, vorbeste cu el de ce il intreseaza, roga-l sa te ajute sa faci eu stiu un program[ sa il instalezi, sa il descarci dupa net] Incearca sa filtrezi cu el big grinbig grinbig grin:*:* In fine ce ti-am zis sper sa iti fie de ajutor big hug Pupiciiiii >big grin

| ruxybelle a răspuns:

Daa daa stiu povestea laughing si eu anul trecut eram moarta dupa un tip "umpicut" mai mare decat mine big grin. Si eu sunt rusinoasa de fel si la inceput si eu la fel faceam nu poteam sa vorbesc cu el fata in fata, doarr pe mess. Dar intr. o zi prietenele mi.au spus sa imi fac curaj si sa vb. cu el pentru. ca nu am nimic de pierdut.big grin Si a mers si de atunci suntem foarte bun prieteniwinking

| →s ♥ ą← a răspuns:

Pai.ca sa-ti fie amic trebuie sa te aobservebig grin? cam ce ai vrea sa faca?straight face adica va salutatzi. mai vorbitzi, poate mai iesitzi impreuna cam atat ca si amici:d zic eu nu stiuthinking

| usernamealy a răspuns:

Deja te stie pentru ca vorbiti pe messhappy
daca vrei poti sa il chemi pe afara cu rolele sau cu bicicleta si asa puteti deveni amiciwinking

| dulceKmierea a răspuns:

Buna! Nu stiu ce sa zic... ar trebui ca atunci cand treci pe langa el sa-l intrebi "ce faci?" sau daca tot vorbiti pe mess continua o conversatie fata in fata. si apoi tot asa.
Sper ca te-am ajutat!:*

| t0xic1girl a răspuns:

Pai daca iti place de el nu prea cred ca vrei sa fiti doar amici.ar trebui sa. ti iei inima. n dinti si sa. l abordezi pe mess. daca la scoala nu ai tupeu.sa.l intrebi de diferite hobby-uri.si poate aveti multe lucruri in comunsmug. cine stie? SUCCES:*

| InGeRaSh FitZoS a răspuns:

Pai ai putea sa te bagi in seama cu el pe mess mai intai (intreaba-l daca are un program ceva chiar daca nu iti trebuietongue.sau altele) si intra tuh in vorba cu el si ai sa vezi ca si la scoala o sa inceapa sa te salute cu rusinea nu ajungi nikaieri si daca ai tupeu sau sa fi mai indrazneata nu iti da nimeni in capwinking
bafta