| Dianka259 a întrebat:

Hello!
Lume cum credeti ar fi bine sa termin a 9-a si sa merg la un colegiu...de ex daca vreau la Drept...s-au sa fac 12 clase si sa merg la universitate?
Pareri va rog! Argumentati!

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu am terminat clasa a12a la Colegiul National Mihai Eminescu Oradea si m-am dus la Drept la Cluj la Ubb. Nu inteleg exact ce intrebi, ca sa poti merge la facultate, logic e obligatoriu sa fi absolvit liceul si sa iti bacul. Nu conteaza ce faci, liceu sau colegiu.

| DeKoniec a răspuns:

Sa faci 12 cls si sa mergi la universitate. off sa argumentez. nu am multe de spus doar... pe viitor iti va prinde mai bine o diploma cu universitate decat cu un colegiu si(ex:drept). Succes!