| anonim_4396 a întrebat:

Hello! sunt cam confuza in legatura cu un baiat(15 ani si eu la fel):-|(stiu ca intrebarile astea sunt puse des dar... vreau sa aud si parerea voastra)deci mie imi place ft mult de un coleg de clasa, acesta m -a invitat la 2 baluri, se comporta mai diferit cu mine fata de cum se comporta cu celelalte, vorbeste pe mess cu mine mereu si prin mesaje si ne intelegem foarte bine.Prietenul lui cel mai bun mi a zis ca a spus ca ma place si ca ma invita la bal( in fine am mers la bal a dansat numai cu mine si ma stragea in bratze si imi incalzea mainile)a doua zi prietenul lui mi a zis ca a inteles el gresit si ca nu e indragostit de mine, ca ma place doar ca prietena:-| si aseara m-a intrebat daca vin la o aniversare ca el merge si am zis ca nu stiu( cu sensul ca daca merge el sa merg si eu). Deci eu nu mai inteleg nimic nimiccrying( multumesc >anticipatbig grin<

3 răspunsuri:
| daddu a răspuns:

Poate prietenul colegului tau e doar gelos! Mergi cu colegul tau, nu ai nimic de pierdut poate doar de castigat.

| cosm1n_9149 a răspuns:

Eu cred ca ii place de tine. Cand mai te invita undeva, mergi si il tragi un pic asa deoparte!
Te uiti adanc in ochii lui si il intrebi,, Tie iti place de mine" de zice da ii tragi un mozol de nu se vede!
Si nu te mai uita in gura lumii, ca prost graieste!
Intr-o relatie sunt doar 2 el/ea si restul lumii!

| ioana_8500 a răspuns:

Probabil ca prietenul lui nu vrea sa fi cu el. Dar ar trebui sa-l intrebi pe el daca te place... daca nu ai curaj sa-l intrebi in fata intreaba-l prin sms.:*