| Ella99love a întrebat:

Help me! Am o problema si nu o stiu, va rog mult ajutati-ma! Construiti trei puncte M, N, P distincte doua cate doua si coliniare astfel incat orice punct interior segmentului determinat de punctele M si N sa fie interior si segmentului determinat de punctele N si P. Fundabig grin

1 răspuns:
| fanmichaeljackson a răspuns:

Pai construieste o dreapta pe care sa se afle in ordine punctele n m p in aceasta ordine nu conteaza distanta dintre ele!