| Riri a întrebat:

Help! nu imi mai gasesc buletinul, poate mi l-a furat cineva la strand, sau l-am pierdut eu, nu stiu sigur.Am fost la politie, unde mi-au zis ca trebuie sa platesc o amenda in valoare de 80 de lei. Un prieten politist mi-a zis sa declar ca mi l-a furat cineva, si asa platesc numai 20 de lei. E adevarat? Si nu inteleg de ce ar trebui sa platesc o suma asa de mare, cand colo pe nici un site nu este mentionata aceasta suma.

1 răspuns:
| Neymar a răspuns:

Intr-adevar, daca declari ca ti-a fost furat platesti o suma mai mica, iar daca declari ca l-ai pierdut platesti o suma mai mare deoarece se semnaleaza ca un act de iresponsabilitate. Funda?