| ralucaralu a întrebat:

Help! Nu ma pricep deloc la moda si vreau sa imi cumpar niste haine noi. Vreau ceva dragut si comod. Am doar 14 ani; deci ceva potrivit varstei. Mentionez ca imi plac tinutele cu pantaloni scurti de blugi si tenesi. Sunt slabuta si multe din hainele pe care le probez imi sunt cam mari. Va rog mult niste sfaturi(poate niste poze).

2 răspunsuri:
| Boniboon a răspuns:

Eu una port tricouri foarte largi, blugi mulati si tenesi. Imi vin foarte bine. Cauta marimea ta, nu se poate sa iti fie toate mari.

| evelin_1888 a răspuns:

Daca esti slabutza poti sa iti cumperi o rochita (din aceea cu bata jos care seamana cu o bluza mai lunga), care aranjata si cu o curea (tip centura) arata foarte bine.
la pantalonii scurti poti sa iti pui in loc de curea o esarfawinking
daca vrei pantaloni 3 sferturi ia-ti unii largi (stramti in partea de jos) care pot avea diferite chestii aplicate(capse, paiete etc)sau care pot fi taiati-depinde de stil.
daca nu gasesti tricouri marimea ta care sa-ti placa poti sa-ti iei unele mai simple dar care sa le accesorizezi cu bratari colorate. lanturi si cercei.
daca stilul tau este mai sport (cum ai spus cu tenesi)ia-ti de exemplu un tricou cu un imprimeu gen pantera roz facuta din strasuri marunte(este la moda si merge si la o tinuta sport)
culorile trebuie sa fie de vara:albastru electric, turcoaz, roz., verde.sau alb