| DarkDreams a întrebat:

Help TPU! Am 1.65 m si 55 kg....stiu ca greutatea mea pare normala dar se vede ca nu sunt slaba deloc ( insa nici grasa) eu tot vreau sa slabesc. M-ati putea ajuta ( cineva care a trecut prin asta si ce a folosit ) E URGENT FUNDAwinking

Răspuns Câştigător
| Aly07 a răspuns:

Ceau! Poti slabi, daca nu te simti bine in corpul tau, dar sa nu exagerezi cu asta(in sensul ca sa nu te infometezi sau mai stiu eu ce). Pentru mai multe detalii cauta "anorexica" pe google. Asa, deci daca vrei sa slabesti ideal ar fi sa nu mai mananci dupa ora 18(sau sa mananci ceva usor dupa acea ora, o cioarba de legume etc).Sa o lasi mai usor cu dulciurile si prajelile si toate chestiile astea nesanatoase sucuri, chipsuri. Si sa faci sport, sa alergi, sa mergi cu rolele ce sport preferi tu. Daca nu ai cu cine sa alergi, eu fac asta aproape in fiecare dimineata in parcul Tineretului(momentan sunt putin accidentat). Bafta si sa nu exagerezi, da? Bye happy

1 răspuns:
| Alexanddddra a răspuns:

Buna! Eu oare cum am trecut prin asta si te intelegwinking, nu este deloc usor dar eu pentru o dieta am fost la nutritionist si am facut sport chiar daca am 50kg si 1.65. Te sfatuiesc acelasi lucru sa il faci si tu, sa nu iei pastile de la plafar sau altcevawinking. Sper ca te-am ajutatwinking:*