| dellya13 a întrebat:

Help TPU! am avut 2 cele mai bune prietene si de la un timp s-au indepartat de mine chiar daca mi-am cerut scuze pentru tot ce faceam.de la o vreme una dintre ele spune ca nu mai e prietena cu mine pentru ca nu o inteleg desi inainte sa apara cealalata spunea ca o inteleg perfect.am facut tot ce mi-a venit in minte ce sa fac ca sa le recastig prietenia?

Răspuns Câştigător
| BubuuLinna a răspuns:

Buna!
Imi pare rau pentru tine sadcryingstraight face

cred ca inainte sa apara cealalta pr a ta cred eu ca doar p tine te avea poate la fata aia noua de care ai spus se intelege mai bine cred eu ca si cu tine incearca sa fii ma intelegatoare sa o ajuti cu mult mai multe lucruri si ai sa vezi ca intr'o buna zii se va intoarce la tine pentru ca cred eu ca erai prima ei pr buna love struck:* si intr'o zi se va satura de ea pentru ca asa se intampla mereu si ai sa vezi (crede-ma) ca o sa se intoarca inapoi nu ai acum cum sa o faci sa se intoarca din nou la tine pentru ca este atrasa de fata acea noua straight face

Succes :*:*

te'am ajutat km am putut :* :*:X

Te pup :*

Funda?batting eyelashes :*:*

3 răspunsuri:
| lorenutza55 a răspuns:

Nu am cum sa stiu situatia sa pe dinafara.eu stiu din proprie experienta ca acolo unde sunt trei prietene...nu rezista prietenia! sorry

| SuperChocoCherry a răspuns:

Pai.asa am patit si eu.incercam sa fiu prietena cu mai multi si am mai multi prieteni buni,dar am vazut ca faceam tot posibilul pentru toti sa fie bine,sa nu ne certam si daca se certau tot eu eram de vina asa ca am vb cu mami intr-o zi si i-am spus de chestia asta si a zis sa imi aleg doar o prietena care sa imi fie cea mai buna, si am gasit`o.si noi mai avem certuri dar ne-am apropiat foarte mult si eu zic sa le lasi o perioada mai singure. poate vor sa fie singure si nu au motiv sa se certe cu tine si spun ca nu le intelegi, ca nu e totul ca inainte si stii cum e.sau mai bine vorbeste cu ele.cred ca eu nevoie de o pauza.thinking

| robychan a răspuns:

Aaa am patit-o. bine sunt baiat dar e cam acelasi lucru. daca ai pana in 16 ani e usor dar daca ai 17, 18 mai dificil dar reusestehappy pana in 16 ani daca ai poti face urmatoarele : sa le dai un cadou de exemplu un inel sau ceva ce le place(un lantisor, un ceas de mana o pereche de cercei etc.) daca ai peste 17 ani fa astfel: invitale la un suc sau... (AM ZIS SAU)... invitale la o bere. daca stai prin bucuresti si au ele si tine peste 18 ani invitale la o discoteca ceva sau nu stiu depinde unde stai. daca ai o ruda sau un prieten baiat si prietenele tale nu au iubit incearca sa ii cuplezi(baiatul trebuie sa fie frumos) sau nu stiu ca, cum spuneam sunt baiat