| al333 a întrebat:

HELP! URGENT! ajutati-ma si pe mine la urmatoarele exercitii pls...
2. Descrie atmosfera care preceda inceperea meciului pe terenul de Vajhat.

3. Urmareste relatarea lui Lee Jordan. Cauta asemanari intre relatarea acestuia si cea a unui comentator de fotbal.

4. In ce consta ineditul jocului dintre Cercetasi si Viperini?

5.Prezinta aventura prin care trece Harry Potter.

6.Arata rolul pe care il joaca profesorul Plesneala.

7. Disociaza elementele care apartin planului real de elemente fantastice.
.(dau funda)mersi

2 răspunsuri:
| vodami92 a răspuns:

Intre cercetasi si viperini in filmele cu harry potter erau rivale! draco reacredinta era suparat oarecum pe harry potter ca nu s-a dus la viperini! dar situatia ar fi stat cu totul altfel daca harry potter l-ar fi intalnit in tren pe draco reacredinta! eventual si pe vincent crabbe sau gregory goyle! si nu pe hermione granger sau ron weasley! oricum daca e sa o luam asa si hermione granger cica optiunea ei la inceput era ochi de soim de fapt! dar jobenul magic a hotarat altceva! a facut foarte bine asa! ca in fond ca si harry potter care nu s-a dus la viperini! acum da se fac chestii de astea cum ar fi fost daca! din pacate nu se mai schimba nimic! oricum de asta in familia weasley toti erau cercetasi ca asa era normal! la reacredinta insa toti erau viperini! da bine aia erau bogati milionari! despre ce discutam atunci! in fine! harry potter saracul imi amintesc doar ce greu ii era la inceput! nu avea bani de bagheta sau rechizite macar! norocul lui a fost ca rubeus hagrid i-a zis spus atunci ca avea o mostenire de la parinti! asta l-a salvat! si a ajuns mare vrajitor! ca altfel nu se descurca!

| TrololoLM a răspuns:

In ce harry potter e?
le stiu pe toate la perfectie
contacteaza-ma pe Shad_leo98@yahoo.com
LE-am citit pe toate si am vazut fiecare film de cel putin 2 ori